Općina Podcrkavlje svečanim je programom obilježila svoj dan, okupivši brojne uzvanike, predstavnike institucija i lokalne zajednice. Obilježavanje je započelo misnim slavljem u crkvi svetog Ivana Apostola, nakon čega su ispred zgrade Općine položeni vijenci i zapaljene svijeće u znak sjećanja na poginule hrvatske branitelje.
Središnji dio programa bila je svečana sjednica Općinskog vijeća, na kojoj je predstavljen pregled najvažnijih aktivnosti i projekata ostvarenih tijekom protekle godine.
Istaknuto je kako su realizirana brojna ulaganja usmjerena na razvoj komunalne infrastrukture i podizanje kvalitete života stanovnika općine.
Okupljenima se obratio i župan Brodsko-posavske županije dr. sc. Danijel Marušić, koji je svim stanovnicima čestitao Dan općine te naglasio kako Općina Podcrkavlje i Brodsko-posavska županija ostvaruju kvalitetnu suradnju na nizu razvojnih projekata.
Svečanosti su nazočili i saborski zastupnik te predsjednik Županijske skupštine Pero Ćosić, zamjenik župana Marko Šimić, saborska zastupnica Sanda Livia Maduna, ravnatelji javnih ustanova, načelnici susjednih općina te brojni drugi uzvanici.
Obilježavanje Dana općine još je jednom bilo prilika za osvrt na dosadašnje rezultate, ali i predstavljanje planova koji će doprinijeti daljnjem razvoju Podcrkavlja i poboljšanju uvjeta života njegovih stanovnika.
