50-ak mališana predškolske dobi zajedno sa svojim roditeljima sudjelovalo je na Biciklijadi predškolaca održanoj u Slavonskom Brodu. Sportsko-edukativni događaj organiziran je s ciljem poticanja djece na aktivno provođenje vremena na otvorenom, usvajanje prometnih pravila te razvijanje svijesti o važnosti očuvanja okoliša.
Okupljanje sudionika održano je na prostoru Skate parka, odakle su mali biciklisti, uz pratnju roditelja i organizatora, krenuli na rekreativnu vožnju biciklističkom stazom prema Poloju.
Prije početka vožnje Bruni Briznej održao je kratko zagrijavanje te djeci na njima prilagođen način približio osnovna pravila sigurnog sudjelovanja u prometu. Poseban naglasak stavljen je na važnost nošenja zaštitne kacige, odgovornog ponašanja tijekom vožnje te poštivanja prometnih pravila.
Nakon završetka biciklijade organizirana je i edukativna ekološka radionica kroz koju su najmlađi učili o važnosti očuvanja prirode i okoliša te odgovornom odnosu prema prostoru u kojem žive.
Time je dodatno istaknuta poruka cijelog događaja -
za nas, za prirodu, za budućnost.
Biciklijada je održana u suradnji s Dječjim vrtićem Ivana Brlić-Mažuranić Slavonski Brod, a događaju je nazočila i ravnateljica vrtića Zorica Bitunjac, koja je sudjelovala u organizaciji ove aktivnosti.
Organizatore posebno veseli velik odaziv djece iz gradskih vrtića, što potvrđuje kako ovakvi sadržaji imaju važnu ulogu u promicanju zdravih životnih navika, sigurnosti u prometu i zajedničkog druženja djece i roditelja.
Na kraju su zahvalili svim mališanima, roditeljima, odgojiteljima i partnerima koji su svojim sudjelovanjem pridonijeli uspješnoj organizaciji još jedne Biciklijade predškolaca.