S dolaskom toplijih dana mnogi Brođani već planiraju prve odlaske na Poloj, jedno od najpopularnijih mjesta za ljetni odmor, kupanje i rekreaciju uz Savu. Dobre vijesti stižu za sve koji jedva čekaju osvježenje jer kupališna sezona službeno počinje u subotu, 20. lipnja, a trajat će do 20. kolovoza 2026. godine.
 
I ovoga ljeta Poloj će biti mjesto na kojem će se okupljati obitelji, rekreativci, sportaši i svi oni koji žele pobjeći od gradskih vrućina te dan provesti na otvorenom.
 
Voda je spremna za kupače
Uoči početka sezone provedena je analiza kakvoće vode na kupalištu. Prema predsezonskom ispitivanju koje je izradio Nastavni zavod za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije, voda na Poloju zadovoljava uvjete za kupanje, što znači da kupači sezonu mogu dočekati bez dodatnih briga.
 
Cijene ostaju nepromijenjene
Posjetitelje i ove godine očekuju iste cijene korištenja sadržaja na kupalištu.
 
Za ulazak automobilom potrebno je izdvojiti 1 euro, dok će biciklisti ulaz plaćati 0,50 eura.
Najam ležaljke iznosi 2 eura, jednako kao i najam suncobrana, dok će korištenje sportskih terena stajati 1 euro po satu.
 
Mjesto koje svakog ljeta okuplja Brođane
Poloj već godinama predstavlja nezaobilaznu ljetnu destinaciju za brojne stanovnike Slavonskog Broda i okolice. Uz kupanje u Savi, posjetitelji ondje provode vrijeme u šetnji, rekreaciji, sportskim aktivnostima ili jednostavno uživaju u hladu i opuštenoj atmosferi uz rijeku.
 
S početkom kupališne sezone ponovno će oživjeti jedno od najprepoznatljivijih gradskih okupljališta, koje iz godine u godinu privlači velik broj posjetitelja tijekom najtoplijih ljetnih mjeseci.
SB puls

Jedna od omiljenih ljetnih destinacija Brođana uskoro spremna za ljetnu sezonu

SB puls

Šokadijo sve ti je na glasu: Brodsko kolo još jednom pokazalo ljepotu slavonske tradicije!

SB puls

Posjedujete dobar recept za fiš? U Slavonskom Brodu možete osvojiti 700 eura za prvo mjesto!