Samo četiri sata bila su dovoljna da policija na cestama brodskog područja zabilježi čak 53 prekoračenja brzine.
Policijski službenici Postaje prometne policije Slavonski Brod jučer su od 14 do 18 sati proveli pojačanu preventivno-represivnu akciju usmjerenu upravo na brzinu, a rezultati su pokazali da dio vozača i dalje ozbiljno ignorira ograničenja.
Kroz naselje vozio gotovo 130 kilometara na sat
Najveće prekoračenje zabilježeno je u Krajačićima. Na dijelu ceste na kojem je dopuštena brzina 50 kilometara na sat, vozač osobnog automobila jurio je čak 129 km/h. Riječ je o čak 79 kilometara na sat više od dopuštenog.
Velika brzina zabilježena je i na autocesti A3. Ondje je vozač osobnog automobila vozio 175 km/h, iako je ograničenje 130 kilometara na sat.
Obojica vozača prekršajno su prijavljena.
Policija najavljuje nastavak nadzora
Iz policije poručuju kako će i dalje kontinuirano nadzirati promet i sankcionirati vozače koji krše prometne propise.
Sudionike u prometu ponovno pozivaju na maksimalan oprez i odgovorno ponašanje, posebno kada je riječ o brzini, koja može imati presudnu ulogu u nastanku i posljedicama prometnih nesreća.