Visoka pobjeda Marse protiv Amatera u još jednoj pripremnoj utakmici
OBJAVLJENO: 01.07.2020 22:02

Marsa će u petak (3.7.) saznati ime protivnika u kvalifikacijama za Drugu ligu

Danas su na stadionu na Jelasu, u prijateljskom susretu, svoje snage odmjerili nogometaši NK Amater i NK Marsonia. Susret je završio visokom pobjedom Marse od 0:10.

U iščekivanju raspleta u kvalifikacijama za 2. HNL, odnosno izvlačenja parova koje će se održati u petak (3.7.) u Zagrebu, NK Marsonia odigrao je još jedan prijateljski susret, četvrti po redu.

Nakon poraza u Osijeku od juniora NK Osijek (2:0) , te dvije pobjede, domaće protiv Sloge iz Nove Gradiške (3:1) i one u Garčinu protiv Selekcije istok BPŽ-e (2:4), Marsini igrači su danas odigrali lagani trening i uvjerljivo pobijedili.

Golijada je započela već u 3. minuti pogotkom Ćubela na asistenciju Balentovića. Lijepo plasiranim udarcem s dvadesetak metara, Begić povisuje rezultat na 0:2. Strijelac prvog gola Ćubel  pogađa protivničku mrežu još dva puta, u 31. na dodavanje Baričevića i  u 41. minuti za rezultat od 0:4.

Drugo poluvrijeme otvara Jašarević svojim prvim pogotkom na dodavanje Bundavice. Dvije minute kasnije precizan je i Mišić. Mirza Jašarević postiže još dva zgoditka za visokih 0:8, da bi na kraju utakmicu zaključili pogocima Špoljar i Sivrić.

Visoka pobjeda Marse, odraz je prije svega razlike u kvaliteti između ekipa, no treba reći da  je Amater izašao u susret Marsi i odigrao utakmicu iako još nisu u treningu što je potvrdio i njihov trener, Boris Brica rekavši -  Mi smo izašli Marsoniji u susret bez trenažnog procesa, a i nekompletni smo. Taktički i trkački nismo mogli parirati jer se vidjelo da je Marsonia u punom treningu, moćna, s dugačkom klupom. Napunili su nam mrežu maksimalno, Marsonia fantastično izgleda, rastrčana, moćna i kao takvu mi ju nismo mogli pratiti tako da je na kraju, ovo za Marsoniju bio pravi pucački trening – realan je Brica.