Velika pobjeda Marse protiv Belišća u utakmici sa šest golova
OBJAVLJENO: 20.09.2020 08:21

Uz nova tri boda, Marsa lakše dočekuje novi susret u srijedu

Jučer su NK Marsonia i NK Belišće na Stadionu uz Savu u 7. kolu 3. HNL istok, odigrali odličnu utakmicu, punu preokreta, utakmicu za nogometne sladokusce. Na kraju su slavili domaćini, sasvim zasluženo, rezultatom 4:2.

Susret koji su gore spomenuti sastavi odigrali može se s punim pravom nazvati derbi. Ponekad ta riječ ne mora označavati sraz dvije prvoplasirane ekipe niti najjače ekipe u ligi nego sam tijek utakmice, njen tempo, preokreti, prigode, uzbudljivost i na kraju zgoditci su ono što čini jednu utakmicu derbijem, što je u konačnici jučerašnja i bila.

Marsa je počela susret vrlo dobro i imala dominaciju prvih 15-ak minuta što je i rezultiralo ranim vodstvom, već u 6. minuti. Precizan je opet bio Bačić na ubacivanje Sivrića iz kornera. Kasnije se bude gosti te okreću rezultat, najprije pogotkom Paulića u 16-oj , te Radovanovića u 33. minuti.

Iako je Marsa imala još par prigoda u prvom poluvremenu, nije ih realizirala, no u drugom poluvremenu na travnjak izlazi još odlučnija i željnija pobjede. Takav pristup i odlična igra dovode do izjednačenja u 50. minuti. Opet Sivrić izvodi korner, ovaj put glavom precizan je Balentović. 15 minuta kasnije, Mirković dodaje loptu u šesnaesterac Bungiću koji ju odlično prima, okreće se i pogađa za rezultat 3:2.  U 84. minuti Sivrić opet izvodi korner, pronalazi Bungića koji upućuje udarac, lopta se odbija od gostujućeg vratara do kapetana Čanića koji nogom pogađa mrežu za konačan rezultat od 4:2 i veliku pobjedu Brođana protiv Belišća.

Poslije utakmice, trener Marsonije, Braslav Ostojić, kao i uvijek vrlo realan u ocjeni utakmice, rekao je – Jedna teška utakmica iza nas je, u kojoj smo mi poveli i odlično odigrali prvih 15-ak minuta. Nakon toga dobijemo gol koji nas presiječe i Belišće preuzima konce igre i do poluvremena zasluženo vodi. Nakon toga ulazimo puno odlučnije u igru, zabijamo tri gola i dolazimo do zaslužene pobjede.  Moram reći da su nam golmani puno pomogli, Krijan u prvom, a Ajdin u drugom poluvremenu i ja im čestitam na tome kao i cijeloj ekipi na trci, borbi i igri. Zabiti bilo kome četiri gola, a pogotovo ekipi Belišća nije baš lagano - kazao je Ostojić.

Ovakva utakmica je najbolji poziv gledateljima da dođu i u srijedu na Stadion uz Savu i podrže Marsu u zaostalom susretu protiv Slavonca iz Bukovlja.