U uzbudljivom gradskom derbiju, uspješniji MNK Brod 035
OBJAVLJENO: 23.02.2021 16:17

Derbi visokog tempa, s puno golova i dobrih akcija.

Sinoć su u Sportskoj dvorani Brod gradski derbi odigrali MNK Brod i MNK Brod 035 u kojem su, na kraju, „gosti“ bili uspješniji rezultatom 3:5.

Prisustvovali smo uzbudljivoj utakmici, pravom derbiju s puno postignutih zgoditaka. Već u prvoj minuti, dvije pogođene vratnice, sa svake strane po jedna, bile su nagovještaj dobrog susreta. Iako su u prvim minutama malonogometaši Broda imali inicijativu, nisu je uspjeli okruniti golovima što je u drugom dijelu prvog poluvremena kaznio MNK Brod 035. Golovima Ruheka u 10. minuti, Marčetića u 16-oj te Bundavice minutu kasnije, nogometaši Ivice Ćorluke odlaze na odmor s velikom prednošću od tri gola.

No, početkom drugog poluvremena Brod ponovno bolje igra te golovima Škorića u 21. minuti i Mijića iz slobodnog udarca nakon drugog žutog, odnosno crvenog kartona Bundavice, u 24-oj smanjuju rezultat na 2:3. Tada se Brod 035 budi i nakon par dobrih, ali nerealiziranih akcija, Luka Đerek pogađa za 2:4. Do kraja utakmice vidjeli smo još dva zgoditka, po jedan sa svake strane. U 38. minuti Lovreković preciznim udarcem iz daljine smanjuje rezultat na 3:4 da bi Ruhek u posljednjoj minuti susreta pogodio za konačnih 3:5.

Sinoć smo gledali sjajan derbi visokog tempa s mnoštvo odličnih akcija i s puno zgoditaka pa je prava šteta što se susret igrao pred praznim tribinama. Na tragu ove ocjene sinoćnjeg susreta, bili su i treneri momčadi u svojim izjavama poslije utakmice.

Čestitam protivnicima na dobroj igri i pobjedi. Ovo je gradski derbi, svi se znamo, nema tajni. Šteta kao prvo što nije bilo publike jer tko nije gledao ovakvu utakmicu puno toga je propustio. Mi smo svoje propustili u prvih deset minuta, imali smo šanse, nismo zabili i onda slijedi kazna, 0:1, 0:2, 0:3. Na odmoru u svlačionici sam rekao dečkima da budu strpljivi, da ne igramo loše i dva brza gola na početku drugog dijela, vratila su nas u utakmicu. Onda su oni imali malo više sreće i završeno je rezultatom 3:5. Zaslužena pobjeda Broda 035, ali imali smo i mi što za reći u ovom susretu -kazao je trener Broda, Alen Jelčić.

Trener MNK Brod 035, Ivica Ćorluka rekao je – Znao sam da protiv Broda uvijek imamo dobru i kvalitetnu utakmicu za što su zaslužne obje ekipe. Uvijek sam dečkima govorio da to nije ni malo lak protivnik i tako je bilo i večeras. Bez obzira što smo imali 3:0, rekao sam da utakmica nije gotova. Naša reakcija na početku drugog poluvremena nije bila dobra i doveli smo se u situaciju primivši dva gola na početku. Ostali smo bez Dine zbog kartona, ali smo hrabro i čvrsto nastavili dalje i uspjeli na kraju pobijediti. Protivniku sve pohvale, dečki iz Broda odigrali su vrhunski. Mi smo ostvarili svoj cilj, uzeli smo tri boda i ostala je bodovna razlika ispred Aurelije -kazao je Ćorluka.