U predivnom sportskom ambijentu, Marsa danas ipak nije bila uspješna
OBJAVLJENO: 11.07.2020 21:43

NK Junak iz Sinja vraća se kući s velikom prednošću od dva gola.

SLAVONSKI BROD- U pravom sportskom ambijentu, pred oko 1200 gledatelja, NK Marsonia ugostio je NK Junak iz Sinja i kvalifikacijskoj utakmici za popunu Druge lige.

Bez obzira na sparno i vruće vrijeme, Marsa je otvorila utakmicu u dobrom tempu, bila je rastrčana i imala je inicijativu. Već u 3. minuti Dino Bundavica ima veliku prigodu za zgoditak, ali je ne koristi. U 13. minuti Sivrić lijepo primiruje loptu, i upućuje precizan udarac koji protivnički vratar Roko brani. Nižu se akcije, gledamo dobar nogomet, ali Marsa svoje prigode ne koristi . U jednom trenutku statistika govori o pet udaraca Marse prema golu i jednom Junaka. No, što vrijedi kad su Sinjani precizni i iz drugog udarca prema golu postižu zgoditak za vodstvo od 0:1. Precizan je Barać na dodavanje Kukoča. Do kraja prvog poluvremena, u 38. minuti, bilježimo , najljepšu Marsinu akciju. Sivrić dodaje Jašareviću, čiji udarac se odbija od bloka do Bundavice, ali lopta odlazi preko gola.

U drugom poluvremenu, igra se mijenja. Marsa djeluje nepovezano, ali i umorno. No svejedno, ima priliku za poravnanje rezultata kada strijelac jedinog gola do tada, Barać skoro postaje tragičar pogodivši i vlastitu mrežu. Sva sreća, po Sinjane, među vratnicama im je vrlo dobar vratar koji brani i taj iznenadni udarac. Sinjani, do kraja, povisuju rezultat na 0:2 lijepo plasiranim udarcem Marunice s nekih dvadesetak metara.
Marsa ne može nikako biti zadovoljna rezultatom, ali može činjenicom da je napunila dozvoljeni kapacitet stadiona i atmosferom koja je pokazala još jednom da je Brod sportski grad.

Trener Marse, Braslav Ostojić, svjestan lošije igre i zaslužene pobjede Junaka u ovom „prvom poluvremenu“, čestitao je gostima, rekavši - Možemo čestitati Junaku na pobjedi. Nismo bili kvalitetni danas kako smo mislila da ćemo biti. Oni su bili brži, agresivniji i na kraju došli do te pobjede. Mi možemo puno bolje, a danas nismo bili na pravom nivou. Normalno da je Junak u velikoj prednosti, ali igra se i druga utakmica. Moramo skupiti snage, pripremiti se i odigrati jednu mušku utakmicu. Nogomet je čudna igra, sve je moguće. Mi sigurno ne putujemo u Sinj s bijelom zastavom. Brodska publika nema često prisustvovati ovakvim utakmicama i zato smo se nadali da ćemo se našoj vjernoj publici odužiti dobrim rezultatom. - rekao je Ostojić.

Jedan od igrača koji nikada ne odbija novinare, bilo da pobjeđuju ili gube, Dino Bundavica rekao nam je – Borili smo se, dali smo sve od sebe, ali nije išlo. Imali smo odmah na početku dobru priliku ali nismo pogodili okvir gola. Poslije imamo inicijativu, ali oni praktički iz drugog udarca postignu gol. Psihički padamo, opet se dignemo, ali ništa od zgoditka. Šteta ovakvog ambijenta i ovakve publike. No, imamo još jednu utakmicu i probat ćemo se vratiti iz ovog rezultatskog minusa. Kako su oni nama zabili dva gola, možemo i mi njima, samo moramo vidjeti gdje griješimo. Vjerujem u ove momke , u trenera i stručni stožer da se možemo vratiti – kao i uvijek, optimističan je Dino.

Na praznoj, novoj tribini, koja je još uvijek bez uporabne dozvole,  plijenio je pozornost veliki transparent s porukom od Legije.