Na prometnicama pod nadležnosti Policijske uprave brodsko-posavske u tjednu od 27. siječnja do 2. veljače dogodilo se 16 prometnih nesreća. Jedna nesreća rezultirala je ozljeđivanjem osobe, dok je u preostalih 15 nesreća nastala materijalna šteta. U nesreći s ozlijeđenom osobom teško je stradao jedan sudionik u prometu.

Više od 560 prekršaja u tjedan dana

Tijekom nadzora prometa policija je kontrolirala 841 vozilo i utvrdila 567 prekršaja, među kojima su najčešći:
• 173 prekršaja nepropisne brzine,
• 84 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa,
• 53 prekršaja korištenja mobitela tijekom vožnje,
• 28 prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola,
• 3 prekršaja vožnje pod utjecajem droga.

Najveći prekršaji tjedna

Među brojnim prometnim prekršajima istaknuli su se slučajevi pretjerane brzine i vožnje pod utjecajem alkohola:

• Najveća brzina u naselju – 87 km/h izmjerena u Slobodnici, 31. siječnja oko 16 sati.
• Najveća brzina izvan naselja – 211 km/h izmjerena na autocesti A3 u nedjelju, 2. veljače oko 10 sati. Vozilom je upravljala 24-godišnja državljanka BiH.
• Najveća koncentracija alkohola – 2,85 promila izmjereno u Slavonskom Šamcu, u subotu, 1. veljače oko 12 sati. Vozač je bio 43-godišnji muškarac.

Apel sudionicima u prometu

Policija upozorava na sve češća kršenja prometnih propisa, posebno kada je riječ o prekoračenju brzine i vožnji pod utjecajem alkohola. Pozivaju sve sudionike u prometu, posebno pješake, bicikliste, motocikliste i vozače električnih romobila, na oprez i pridržavanje prometnih pravila. Također, naglašavaju važnost izbjegavanja vožnje pod utjecajem alkohola kako bi se smanjio broj prometnih nesreća i stradanja.

Civil

Vozio bez dozvole, odbio test na droge i sada mu prijeti zatvor!

Civil

Lažne registracije i krivotvorene dozvole: Koliko takvih vozila prolazi neprimijećeno na našim cestama?

Civil

Visoke kazne za prekršitelje: Jedan vozio pijan unatoč zabrani, drugi pod utjecajem THC-a!