Slavonac i Oriolik podijelili bodove u županijskom derbiju
OBJAVLJENO: 13.09.2020 10:35

Oriolik iskoristio svoju prvu priliku i uzeo bod (u) Bukovlju.

Danas su u Bukovlju, NK Slavonac i NK Oriolik iz Oriovca, odigrali županijski derbi koji je završio neodlučno rezultatom 1:1.

Iako su Bukovljani trebali na samom početku sezone odigrati županijski derbi protiv Marsonije, zbog dobro znane situacije s koronom, nisu to odradili. Zato su danas odigrali svoj prvi županijski derbi u 3.HNL istok i uzeli bod iz te utakmice. No, kako je išao tijek utakmice, poštenije bi bilo reći da su bod uzeli gosti iz Oriolika. Naime, Slavonac je dominirao cijelo prvo poluvrijeme, gosti nisu imali ni jednu prigodu u tom periodu. Iz najljepše akcije domaći su poveli u 41. minuti. Letica je oduzeo loptu, proslijedio ju Sremcu koji upošljava Padrića čiji udarac se odbija od bloka i lopta na kraju stiže do  Gačića koji preciznim udarcem dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu, gosti iz Oriovca počinju igrati, no ni tada ne stvaraju neke izgledne prilike. U 64. minuti Mario Živatović upućuje krasnu loptu u prostor koju koristi Jurić i praktički iz prve gostujuće prigode, pogađa za konačan rezultat od 1:1.

Nakon utakmice, trener Oriolika, Milan Tomljenović, rekao je -  Ostvarili smo  dobar rezultat koji je potpuno zaslužen iako je protivnik prvo poluvrijeme bio vrlo dobar. Mi smo desetkovani, bez praktički četiri prvotimca. Jedan znači puno, a kamoli četiri. No, treba reći da smo mi jedna borbena ekipa koja zna, želi i može ostvariti ono što se dogovori, a to je rezultat – kazao je Tomljenović.

O današnjoj utakmici i igranju u trećoj ligi, nogometaš Slavonca, Krešimir Ferić, rekao je -  Prvo poluvrijeme, kao i u svakoj utakmici do sada, bili smo jako dobri. U drugom poluvremenu padnemo sa snagom, ali mislim da igramo dobro i kvalitetno i da smo iznenađenje u ligi. I mi smo oslabljeni, ali krpamo kraj s krajem, mlada smo ekipa i iz utakmice u utakmicu pokazujemo da možemo igrati tu Treću ligu – zaključio je Ferić.