Slavonac doživio prvi poraz protiv Vukovara
OBJAVLJENO: 05.09.2021 11:29

Vukovarci zasluženo nose bodove iz Bukovlja.

Jučer je na stadionu u Bukovlju, domaći NK Slavonac ugostio HNK Vukovar 1991 i doživio prvi poraz u ovoj sezoni u 3. HNL istok.

Nakon što je Slavonac odlučio ipak igrati Treću, prethodno pustivši igrače koji su htjeli prijeći u druge klubove, svi su mislili da će se teško nositi sa izazovima ove lige. No, dečki iz Bukovlja su ugodno iznenađenje na početku sezone. Do jučer, mreža im je bila netaknuta uz upisane dvije pobjede protiv Čepina i Oriolika te remi protiv Vuteksa.

Jučer su se namjerili ipak na kvalitetnijeg protivnika, pretendenta na prvo mjesto na tablici. Iako su se dobro držali i uspjeli obraniti svoj gol u prvom poluvremenu, u drugom dijelu susreta gosti ubacuju u veću brzinu i kvaliteta na papiru potvrđuje se na terenu, a u konačnici i na rezultatu.

U 58. minuti Barišić upućuje udarac, golman brani, lopta se odbija do Aleksića koji poentira za 0:1. Dvadesetak minuta kasnije, autogolom Kvesića rezultat se mijenja na konačnih 0:2 i pobjedu gostiju iz Vukovara. Do kraja utakmice bilježimo još odličan slobodnjak domaćeg igrača Kajtazija.

Na kraju treba istaći da je Slavonac momčad u čijem sastavu je puno igrača mlađih od 21 godine te da im Petrović rado daje prigodu da se pokažu i dokažu na terenu što oni često dobro koriste kao što je to jučer učinio mladi Veron Đaković.

Vratar Slavonca, Juraj Barukčić, poslije utakmice, čestitao je gostima na zasluženoj pobjedi te dodao – Svjesno smo prepustili posjed lopte i igru Vukovaru kao kvalitetnijoj ekipi. Prvo poluvrijeme smo se dobro branili, oni su imali dvije šanse iz prekida koje nisu iskoristili. Drugo poluvrijeme, ista slika, Vukovar dominira i na kraju zasluženo odnosi pobjedu. Malo mi je žao što je taj niz utakmica bez primljenog gola stao, ali ako je protiv nekoga morao stati, nek je stao protiv vjerojatno najkvalitetnije ekipe u ligi i ovom priliko im želim svu sreću u borbi za prvo mjesto – kazao je Barukčić.