Povijesni plasman Oriolika u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa
OBJAVLJENO: 28.02.2021 20:25

Najveći uspjeh nekog nogometnog kluba iz naše županije u Kupu.

Danas je NK Oriolik ostvario najveći klupski uspjeh porazivši NK Rudar iz Labina u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa zgoditkom u produžecima. Plasman u četvrtfinale Kupa, nije samo njihov najveći uspjeh nego je i najbolji plasman u nacionalnom kupu bilo kojeg nogometnog kluba sa prostora Brodsko-posavske županije.

Utakmica je počela poprilično miroljubivo, lagano ispitivanje protivnika potrajalo je skoro polovinu prvog poluvremena uz vrlo malo događanja sve do 28. minute kada je Živatović dobio crveni karton. U nastavku utakmice gledamo napade gostujućih, vrlo dobre obrane kapetana Hercega, drugi žuti gostiju odnosno crveni, odličnu partiju mladog Morbera na krilu te dvije vratnice od kojih je jedna pogođena krasnim škaricama Galovića dvije minute prije kraja regularnog dijela. U 14. minuti prvog produžetka, u šesnaestercu je srušen Galović, a precizan s bijele točke je Kuzmić za konačnih 1:0, povijesni rezultat i veliko slavlje Oriolika. Na kraju možemo reći da prisutni na stadionu i gledatelji ispred TV ekrana mogu biti zadovoljni viđenim jer im je ovaj susret pružio sve ono što kup utakmice i čini tako posebnima.

Kapetan Oriolika i danas jedan od ponajboljih na terenu, vratar Josip Herceg o susretu i plasmanu u četvrtfinale Kupa rekao je – Ovo je bila jedna šahovska bitka, borili smo se, a ovakvu utakmicu igrati s deset igrača i mi i oni pa još i produžetke, bilo je baš naporno. No, bacali smo se na glavu, samo da ne primimo gol i na kraju smo za to nagrađeni. Uvijek smo mi težili tom kupu kako bi se, i mi stariji i ovi mladi, mogli natjecati protiv tih iskusnijih, prvoligaških, drugoligaških ekipa - kazao je Herceg.

Jedan od tih mladih, Luka Morber koji je svojim ulaskom donio svježinu i puno dobroga na terenu za domaće, o svom debiju u novom klubu rekao je – Borba je bila do zadnje minute. Prvo poluvrijeme smo se nadigravali, drugo smo se malo umorili, ali je presudio taj penal. Ušao sam u igru naknadno, pokazao što znam i nadam se da sam donio taj motiv više u igru. Čekamo Istru i prvenstvo, idemo dalje, dobri smo i nadamo se najboljem - optimističan je Luka.

Na kraju trener Oriolika, Milan Tomljenović, između ostalog u svojoj izjavi, dao je najbolji rezime ovog dana rekavši – Predstavili smo ovaj kraj u jednom svjetlu kako i dolikuje nogometnom klubu Orilok koji u ovoj regiji nešto i znači. Plasirali smo se daleko, mi smo došli u elitu hrvatskog nogometa, među osam najboljih, u kojoj se nalaze Dinamo, Hajduk, Osijek. Ogroman je uspjeh što je među tim velikanima i jedan mali Oriolik, mali kao mjesto, ali kao klub velikog srca i želje za uspjehom. Tako ćemo se i predstaviti i protiv Istre, dat ćemo sve od sebe, nećemo se predati olako, oni će morati pokazati puno toga da bi nas dobili – rekao je Tomljenović na kraju ovog, za njega i klub, vrlo uspješnog dana.