Podjela bodova između Marsonije i Slavonije u posebnom susretu odigranom na trogodišnjicu tužnog događaja
OBJAVLJENO: 24.03.2021 17:39

Tri godine su prošle od tragične smrti Brune Bobana.

Danas su se u Požegi, u zaostaloj utakmici 17. kola 3.HNL istok, susreli domaći NK Slavonija i NK Marsonia i odigrali neodlučno uz podjelu bodova.

Vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem su igrači Marsonije imali više prigoda ipak je završilo minimalnom prednošću domaćih pogotkom Peharde u 35. minuti. Početkom drugog poluvremena Ostojić uvodi u igru Mišića koji vrlo brzo pogađa protivničku mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije. Desetak minuta poslije, Matošević na dodavanje Sivrića precizan je za poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja utakmice obje ekipe su imale prigoda za pogodak, no rezultat se više nije mijenjao.

Iako su pobjede, bodovi i konačni rezultat vrlo važni u sportu, misli igrača obje momčadi na terenu nisu bile usmjerene samo na igru. Naime, danas je točno tri godine od tragične smrti Brune Bobana koji je igrao u redovima i jednih i drugih.

Te tužne subote prije tri godine, Marsonia je isto igrala protiv NK Slavonija iz Požege, kluba iz kojeg je Bruno i prešao u Marsu. Tijekom prvog poluvremena, Bruni je pozlilo, na teren su izašli djelatnici Hitne pomoći i policija koji su mu pružali pomoć više od pola sata. Sva nastojanja medicinske ekipe bila su bezuspješna tako da je Bruno izgubio bitku sa životom na nogometnom terenu koji je toliko volio i uspješno na njemu igrao. U sjećanje na Brunu Bobana, vodstvo kluba NK Marsonia odlučilo je umiroviti dres s brojem osam u kojem je Bruno te subote posljednji put zaigrao.

U sjećanje na Brunu i taj tužni događaj, delegacija NK Marsonia danas je posjetila Bobanovo posljednje počivalište te položila vijenac i upalila svijeće.