Podjela bodova između Marsonije i Kutjeva
OBJAVLJENO: 20.03.2021 19:30

Gosti bolji prvo, a Marsa drugo poluvrijeme.

Danas su na Stadionu uz Savu po hladnom, vjetrovitom pa i na trenutke kišnom vremenu, u 19. kolu 3. HNL istok, NK Marsonia i NK Kutjevo odigrali neodlučno i podijelili bodove.

Iako su gosti na začelju tablice, svi su upozoravali prije utakmice da trenutna pozicija na tablici ne odražava stvarnu snagu momčadi iz Kutjeva te da neće biti lagani protivnik. To se uskoro pokazalo i na terenu. Gosti su jako dobro stajali, igrali čvrsto, ali nisu se samo branili nego su i igrali prema naprijed. Premda bilježimo udarac Jašarevića u 4. minuti, pokušaj škarica Balentovića u 34. te pokušaj Benića iz daljine, gosti su ipak bili bolja momčad u prvom dijelu utakmice te su svoju dobru igru naplatili zgoditkom Smojvira na ubačaj Stojanca u 41. minuti za vodstvo od 0:1.

Početkom drugog poluvremena trener Braslav Ostojić obavlja trostruku zamjenu, u igru ulaze Božić, Mišić i Živić. Novi igrači unose živost u igra Marse i odnos snaga na terenu polako se mijenja u korist domaćih. U 64. minuti akciju započinje Bundavica, dodaje Mihiću koji puca prema golu, lopta se odbija od protivničkog igrača do Mišića koji plasira loptu u protivničku mrežu za izjednačenje i konačnih 1:1. Do kraja utakmice Marsa je imala još par šansi za pogodak, no podjela bodova je realan rezultat budući da je svaka ekipa bila bolja u jednom dijelu utakmice.

Strijelac jedinog pogotka za Marsu, Hrvoje Mišić, podjelu bodova vidi kao realan rezultat prikazanog na terenu te dodaje - Danas smo, prije svega, naišli na jednu čvrstu i organiziranu ekipu gdje smo mi podlegli nekom pritisku prvo poluvrijeme. Nismo napravili apsolutno ništa što se tiče dogovora u svlačionici, bili smo daleko od igrača, pretrčavali smo se i izgledali smiješno. Kutjevo je kvalitetna ekipa koja sigurno ne zaslužuje to mjesto na tablici. Mi smo to znali, pripremali smo se, ali dogodio nam se takav dan. Uspjeli smo se iščupati i čak smo drugo poluvrijeme odigrali nešto na mišiće, ali nije ušlo. No, to je nogomet, u srijedu je nova utakmica u Požegi i idemo probati osvojiti tamo tri boda – kritičan je, ali i realan Mišić .