Pobjedom protiv Splita, Oriolik se plasirao u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa
OBJAVLJENO: 07.10.2020 19:39

Domaćini zasluženo prolaze dalje u Kupu.

Danas je u kišnom i prohladnom Oriovcu, pred 300-njak gledatelja, odigrana utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj su se sastali domaći, NK Oriolik i RNK Split. Domaćin zasluženo prolazi u osminu finala minimalnom pobjedom od 1:0.

U prvom poluvremenu gledali smo rastrčanog domaćina koji je dominirao igrom na sredini terena i akcijama pred protivničkim golom. Već na samom početku, u 2. minuti, Marušić izvodi slobodan udarac ozbiljno zaprijetivši gostima. Nakon toga u 16. minuti Batalo prolazi s lijeve strane, a potom 6. minuta kasnije asistira Juriću koji se nalazi sam pred golmanom i ne koristi vrlo izglednu prigodu. Premoć na terenu, Oriolik kapitalizira u 37. minuti kada Kokotović postiže prvi i jedini zgoditak na utakmici.

Pred sam kraj prvog dijela, gostujući vratar radi prekršaj na Batalu i dobiva crveni karton.  Svi tada očekuju da će Oriolik u drugom poluvremenu iskoristiti igrača više i privesti mirno ovu utakmicu kraju. No, gosti se bude, počinju igrati, a novi, nominalno prvi vratar Splita, Mikačić brani prvo udarac Stahovića u 55. minuti, a potom i Đereka nekoliko minuta kasnije. Prvu, ali vrlo dobru prigodu, gosti imaju u 67. minuti, no domaći vratar Zeba brani udarac Repića.

Treba još spomenuti da su domaći mogli pobijediti višim rezultatom, ali duboko u sudačkoj nadoknadi, domaći igrač Stahović ne koristi stopostotnu prigodu kada se našao sam pred praznim golom.

Poslije utakmice, strijelac jedinog zgoditka koji vodi Oriovčane u osminu finala Kupa, Branimir Kokotović, rekao nam je.
Očekivali smo tešku utakmicu, ali i vjerovali da smo bolji i to smo i pokazali. Nismo previše poznavali protivnika, ali nismo se time puno zamarali nego smo gledali samo na sebe. Imali smo i igrača više, ali kao da to nismo dobro iskoristili, dapače kao da smo tada stali misleći da je sve gotovo, ali utakmica nije gotova do zadnjeg sučevog zvižduka. Imali smo dosta prilika koje nismo iskoristili, ali na sreću, pobijedili smo i idemo dalje. Sad ćemo gledati dalje na prvenstvo da budemo što bolji, u vrhu, a ne da se vadimo kao svake godine. – kazao je Kokotović.