Pobjeda Marsonije protiv Slavonca u tvrdoj utakmici
OBJAVLJENO: 23.09.2020 20:35

Umor, ozljede, raspored srijeda-subota, došli su na naplatu...

SLAVONSKI BROD- U zaostaloj utakmici 1. kola 3. HNL istok, danas su se na Stadionu uz Savu susreli NK Marsonia i NK Slavonac iz Bukovlja. U teškoj i tvrdoj utakmici bez puno prigoda, Marsa je izvojevala pobjedu rezultatom 2:0.

U utakmici siromašnoj prigodama, izdvajamo Begićev udarac sa 20-k metara u 18. minuti i svega minutu poslije zgoditak Jašarevića. Bungić oduzima loptu, dodaje Begiću koji pronalazi Mirzu u šesnaestercu i ovaj pogađa za 1:0.

Gosti su se držali dobro prvih 30ak minuta, no ponestalo je snage i više nisu mogli parirati Marsi. U 57. minuti Sremac je sam pred Memovićevim golom, no u zadnji čas kapetan Čanić izbija loptu i tako propada najbolja šansa gostujućih. Zgoditak za konačan rezultat i pobjedu Marse pada pred sam kraj utakmice. U 86. minuti precizan je Živić na asistenciju Bungića.

Utakmica tvrda, teška, pomalo i negledljiva, ali ne bez razloga. Umor, ozljede, krpanje klupe, izolacija, raspored subota-srijeda došli su na naplatu.
Strijelac jednog Marsinog gola, Mirza Jašarević, ocijenivši utakmicu teškom, dodao je – Bukovlje je stvarno čvrsta i dobra ekipa, a nama je falilo danas par igrača. No, pokazali smo da možemo bez svakog i protiv svakog igrati i kada smo umorni i kad nas ne ide. Nakon svega što nas je snašlo, ponosan sam na dečke, sretan sam zbog gola, ali još više zbog pobjede- kazao je Mirza.

Zadovoljan prvim poluvremenom i pruženim otporom njegovih dečki u tom periodu, Mario Petrović, rekao je – Drago mi je što uopće u ovim godinama i treniram s dečkima, igram i što im malo mogu pomoći kad nas nema dosta. Prvo poluvrijeme smo bili dobri, nismo Marsoniji dozvolili da puno igra i iz jedne naše greške smo primili zgoditak i rekao sam dečkima da im skidam kapu za taj prvi dio utakmice. A što se tiče Marsonije, ja sam njezin navijač, želim da ide gore jer ona to zaslužuje. Od srca joj želim da se vrati u one stare dane kad smo mi bili ovdje i kad je sve bilo lijepo - emotivno je završio Petrović.