Oslabljeni Omladinac doživio uvjerljiv poraz na domaćem terenu od Belišća
OBJAVLJENO: 04.10.2021 09:11

Ozljede igrača odnosno „kratka“ klupa uzimaju danak.

Jučer su posljednju utakmicu devetog kola 3.HNL istok odigrali domaći NK Omladinac i NK Belišće. U Gornjoj Vrbi gosti su slavili uvjerljivo rezultatom 0:3.

Iako je novi trećeligaš počeo vrlo dobro u prvenstvu, ostvarivši i dvije pobjede protiv ekipa s vrha tablice, ozljede igrača, kratka klupa odnosno velika razlika u iskustvu i kvaliteti standardnih i pričuva polako uzimaju danak. Neki će reći da je Baričević pogodio u 9. minuti, možda bi sve bilo drugačije, a ja bih onda rekla, da je Belišće igralo svom snagom nakon vodstva od 0:3, rezultat je mogao biti i još uvjerljiviji. Kako se nikad nisam bavila onim što bi bilo kad bi bilo, reći ću da Omladinac jučer nije mogao parirati Belišću i gosti su se zasluženo vratili kući s punim plijenom u džepu.

Prvu prigodu domaći imaju u onoj gore spomenutoj  9. minuti, Bačić prolazi s lijeve strane, dodaje Baričeviću koji loptu šalje iznad gola. I nakon toga gosti preuzimaju igru te najprije Jurić pogađa stativu, a par minuta kasnije, u 14. minuti, Vinogradac postiže prvi zgoditak za goste. U 24. minuti, Jozić radi prekršaj u šesnaestercu, sudac svira kazneni udarac, a s bijele točke Salapić pogađa za 0:2. Do kraja prvog dijela još okvir vrata pogađa Martić, no gosti imaju inicijativu i još dvije lijepe prigode.

Drugo poluvrijeme gosti otvaraju još jednim ranim pogotkom Jurića u 49. minuti za konačnih 0:3. U nastavku samo kontroliraju utakmicu, igraju koliko trebaju, Omladinac dolazi do daha, no niti nedovoljno oporavljeni Bačić niti Begić koji puca u 59. minuti ne uspijevaju zatresti mrežu gostiju.

Nakon utakmice, Stipo Glavaš prokomentirao je utakmicu rekavši – Oslabljeni smo, dosta je ozlijeđenih igrača, nismo dobro ušli u utakmicu, primili smo odmah jeftini gol na naše greške. Idemo dalje, fokusirat ćemo se na petak i pokušati dobiti taj susret. Sad nas je loše krenulo, no moramo to zaustaviti i preokrenuti na bolje. Bit će teško, četiri standardna igrača nedostaju, pogotovo Ravlić prema naprijed, ali čekamo da se oni vrate na teren, a mi na pobjedničke staze - kazao je Glavaš.