Omladinac uspješniji u vrlo zanimljivom prigradskom derbiju
OBJAVLJENO: 06.09.2021 09:52

Utakmica puna tempa, prigoda, ali i obrana obaju vratara.

Jučer su se u pravom nogometnom ambijentu s puno gledatelja, u prvom međusobnom susretu u 3. HNL istok, susreli domaći NK Omladinac iz Gornje Vrbe i NK Marsonia u kojem je domaćin bio uspješniji pobijedivši minimalnim rezultatom od 1:0.

Svi su očekivali uzbudljiv i neizvjestan susret i to su i dobili. Gledali smo utakmicu punu tempa, prigoda sa obje strane, ali i obrana vratara, oštru, na trenutke i preoštru, ali mušku i vrlo zanimljivu.

Iako je prvo poluvrijeme završilo bez zgoditaka, imalo se što vidjeti. Od svih šansi izdvojit ću pokušaj Bačića u 27. minuti uz izvrsnu obranu Kramera, lijepi udarac Baričevića iz daleka 10 minuta kasnije, te prigodu Jašarevića u kojoj se najbolje ne snalazi pred sam kraj poluvremena.

Drugi dio susreta domaći otvaraju pogotkom Bačića koji se najbolje snalazi pred Marsinim golom u gužvi i pogađa na jedan odbijanac za, kasnije se pokazalo, konačnih 1:0. Isti igrač nalazi se u prigodi za pogodak, loptu mu dodaje Ravlić, ali Kramer brani. Polovinom drugog dijela Sivrić upošljava odlično Maksimovića, ali ovaj ne reagira najbolje i lopta završava u rukama Zebe. Do kraja susreta Bundavicin, Jašarevićev pa i Begićev pokušaj ili završavaju pokraj gola ili golmani brane tako da je dojam većine da su golmani obje ekipe danas vrlo dobro odradili svoj posao.

Jedan od njih, vratar Marsonije, Matko Kramer o današnjem susretu rekao je -  Ne mogu reći da nismo htjeli pobjedu ili da su oni htjeli više od nas, jednostavno nema izlike, moramo biti bolji i zabiti gol. Moramo nastaviti dalje raditi, ispraviti neke greške, ima tu dosta još posla. Ponavljaju se te neke stvari, fali nam malo konkretnosti u završnici. Moramo odmoriti malo glavu i prirediti se za Belišće - kazao je Kramer.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici, Mario Bačić, još „vruće glave“, čestitao je svojim suigračima na pobjedi i dodao
- Nema veze tko je zabio, bitna je pobjeda ekipe, ali ipak mi je i drago što sam danas zabio i pokazao treneru Bušiću da nisam toliko loš da me se potjera na takav način. No, ponavljam nije bitno tko će zabiti, bitna nam je pobjeda i borba ekipe. Svi smo odigrali dobro, bilo je puno šansi i s jedne i s druge strane i po meni su i jedna ili drugi vratar igrač utakmice – rekao je Bačić.

Trener domaćih Pavković bio je zadovoljan izvedbom svoje ekipe koja se držala svoje igre bez obzira na protivnika dok je Bušić bio poprilično kritičan ocijenivši igru Marse u današnjim susretu korakom ili dva unatrag.