Olimpik obranio naslov seniorskog prvaka treću godinu zaredom, juniorima drugo mjesto ekipno
OBJAVLJENO: 19.07.2021 11:25

U Metkoviću se ovaj vikend 17. i 18.07. održalo Prvenstvo Hrvatske u disciplini maraton.

U Metkoviću se ovaj vikend 17. i 18.07. održalo Prvenstvo Hrvatske u disciplini maraton na kojem je sudjelovalo 8 klubova iz Hrvatske, a naš klub je otputovao s 15 sportaša u pratnji trenera Miroslava Lipovca i Ivone Knežević.

Prvog dana natjecanja briljirali su seniori Antun Novaković i juniorka Antonela Orkić, te kanuist senior Mateo Cvijanović koji su osvojili zlatne medalje u svojim kategorijama. Iako se ovaj zahtjevni maraton održavao usred sprinterske sezone, Novaković je i ovo prvenstvo pokazao da je i dalje najbolji kajakaš u Hrvatskoj.

Medalje u jednosjedima još su osvojili seniori David Aračić (srebro), Marin Lipovac (bronca), Manda Orkić (srebro), te juniori Luka Lipovac (srebro) i Hana Ćerić (bronca), a u seniorima su nastupili još Goran Kujundžić i Zdravko Zvačko.

Olimpik je ujedno i obranio ekipni naslov u seniorskoj konkurenciji i to TREĆU godinu zaredom, a juniori su osvojili odlično 2. mjesto u ekipnom poretku!
Kadetkinje Elena Marić i Nina Knežević osvojile su 4. odnosno 7. mjesto u jednosjedima, a Borna Kujundžić doveslao je do 6. mjesta.

U nedjelju su se vozile utrke dvosjeda gdje u seniorima prvo i drugo mjesto također osvajaju naši sportaši. Zanimljivo je da su 1. mjesto i zlatne medalje osvojili stric i nećak, Miroslav Lipovac i Marin Lipovac

Inače Marinu je ovo obrana naslova prvaka u dvosjedu od prošle godine! Marin je pripadnik Interventne jedinice policije Policijske Uprave dubrovačko-neretvanske gdje živi, radi i trenira, a Miroslav je glavni trener u Olimpiku koji svojim primjerom i dalje pokazuje da je rad, red i disciplinu još uvijek sve moguće!

Treba i istaknuti posadu dvosjeda ponovo na okupu, inače aktualni prvaci Hrvatske u sprintu na 1000m, David Aračić i Denis Folvarek koji su u cilju ušli kao drugoplasirani.

Olimpik je tako prvenstvo završio sa 2 osvojena pehara (seniori 1. mjesto, juniori 2. mjesto) i 10 medalja (4 zlata, 4 srebra i 2 bronce).
Zahvala ide Tomislavu Juriću, vlasniku obrta za održavanje plinskih i klimatizacijskih uređaja "TIME", na prijevozu opreme i čamaca.