Minimalna pobjeda Marse u prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni
OBJAVLJENO: 09.09.2020 21:31

Pobjeda i tri boda protiv Čepina, dosadašnjeg vodećeg u 3.HNL istok ....

SLAVONSKI BROD- Danas je na Stadionu uz Savu, NK Marsonia odigrao prvu domaću utakmicu u novoj sezoni. U petom kolu 3. HNL istok, susreli su se s dosadašnjim vodećim na tablici, NK Čepin i izvojevali minimalnu pobjedu od 1:0.

Počela je Marsa utakmicu vrlo žustro i borbeno. U prvih desetak minuta bilježimo već tri izgledne šanse domaćih. Bungić je dvaput bio u prilici za zgoditak u 3. i 5. minuti, na dodavanje Sivrića pa Jašarevića, no lopta ne završava u golu. Par minuta poslije u izglednim prigodama našli su se i Jašarević te Bačić na asistenciju Mirkovića. U 26. minuti Sivrić izvodi korner, lopta pada na glavu kapetana Čanić koji šalje loptu prema golu, ali danas vrlo dobar gostujući golman Jakovljević, vadi ju ispod prečke.

Drugo poluvrijeme počinje nesretno za goste, njihov igrač Grgić dobiva crveni karton i čini se da će Marsa lakše naplatiti svoju dobru igru, terensku i igračku nadmoć nad gostima. No, za prvi i jedini zgoditak na utakmici, morali smo čekati do 80. minute. Begić izvodi aut, lopta preskače nekoliko igrača i dolazi do Mirkovića koji pogađa za 1:0 i sasvim zasluženu pobjedu domaćih.

Strijelac jedinog gola na utakmici, jedan od najboljih, ako ne i najbolji danas na terenu, Damir Mirković rekao nam je – Uh, teška utakmica poslije karantene je iza nas, a još k tomu, Čepin nam ne leži nikako. Njihov golman je fantastičan i znali smo, ako ga razbranimo, imat ćemo problema i tako je i bilo danas, no na kraju, uspjeli smo pobijediti. Ove godine imamo i širinu i koga god uvedemo s klupe ne pada tempo. Kad jedan Mišić je na klupi, onda znate kakva je ekipa. Bitno da smo pobijedili prvu kod kuće jer to je najbitnije i za naše samopouzdanje i zbog publike koja onda ostaje uz nas – rekao je Mirković.

Trener Braslav Ostojić, o današnjoj utakmici i kako sam kaže, zasluženoj pobjedi, rekao je - Kao i svaki put, sa Čepinom je tvrda utakmica. Prvih 15-ak minuta, golman Jakovljević je odlično odreagirao na tri udarca. Nakon toga smo malo pali, pritisak je bio tu no nismo imali pravih šansi. Pred kraj je Mirković utrčao na jednu loptu, zabio i čestitam njemu i cijeloj ekipi na, po meni, zasluženoj pobjedi. Mislim da smo bili bolji taman za jedan taj gol. Iako igramo srijeda-subota što je teško, dečki nisu profesionalci, ne kukamo. Rotirat ćemo, imamo širinu, dečki s klupe mogu donijeti preokret. To su sve standardni igrači i nadam se da ćemo ovako nastaviti i dalje – rekao je Ostojić.