Marsa zasluženo upisala pobjedu protiv jučer lošeg Belišća
OBJAVLJENO: 12.09.2021 09:01

Treća zaredom domaća pobjeda Marsonije.

Jučer su se na Stadionu uz Savu susreli NK Marsonia i NK Belišće u 5. kolu 3. HNL istok u kojem su, na kraju domaći upisali minimalnu pobjedu od 1:0

Gledali smo tvrdu, ne previše zanimljivu, taktičku utakmicu u kojoj je Marsa bila bolja u prvom poluvremenu, ali nedostajala je realizacija. U prigodama su se našli Mihić, Maksimović, Brkić te pred sam kraj prvog dijela Mrvelj na ubačaj Didovića.

Par minuta nakon početka drugog poluvremena bilježimo prvu prigodu gostiju preko Jurića. No, moram reći da su gosti ostali bez prave prilike za gol i zbog odlične zadnje linije u kojoj je kao i uvijek Balentović odradio golem posao, a pri tome mu dobro pomagao Mrvelj  te tik ispred njih opet vrlo dobar Letica. U drugom dijelu Bušić vrši promjene, ulaze Brnić, Gačić, Đurković i Križanović koji u svom debiju u Marsinom dresu odmah pogađa i donosi pobjedu Brođanima minutu prije kraja utakmice. Akcija kreće od, pred kraj utakmice pomaknutog prema naprijed, Bundavice koji upošljava Gačića, a ovaj prebacuje loptu na drugu stranu za Olića koji ubacuje loptu Križanoviću za njegov prvijenac i zasluženu pobjedu Marsonije.

Nakon današnje pobjede neću ostati na suhoparnom sportskom izvještaju kao prošli put nego ću dodati i komentar. Svi koji me pratite znate da sam spuštala loptu nakon pobjede protiv Oriolika i Darde te bila protiv euforije koja se stvorila, a koja je u konačnici prešla u vrijeđanje i omalovažavanje poslije poraza u Vrbi gdje su obje ekipe odigrale jednu odličnu utakmicu koja je na kraju završila pobjedom Omladinca. Nisam pristaša, dapače uopće ne volim te velike amplitude u javnom nogometnom mnijenju. Uostalom nisu dečki prošli put izgubili od nekih nogometnih neznalica nego od dobre ekipe sastavljene od dečki koji su nogometno školovani, prošli uzraste, a većina ih i igrala u Marsi.

I sam trener Marsonije Bušić nešto slično je rekao u izjavi poslije utakmice. Nakon što je čestitao svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi i osvrnuo se na taktičku pripremu utakmice i prikazano na terenu, kazao je  - Mi moramo naše šanse bolje iskoristiti i to su stvari na kojima moramo raditi, ali mi ovdje puno komuniciramo i puno radimo i negdje se to mora vratiti. Bitan je kontinuitet dobrih igara i onda, nadamo se, da će doći i dobri rezultati. Niti smo mi u Vrbi bili najlošiji, niti smo mi protiv Darde bili Barcelona. Mi smo ekipa koja je još u stvaranju i treba samo malo strpljenja i rezultat će doći – kazao je Bušić.

Jedini današnji strijelac, Dominik Križanović, nakon vrlo uspješnog debija podijelio je dojmove s nama, rekavši – Htio bih se svima, dečkima i trenerima, zahvaliti što su me ovako lijepo prihvatili. Najbitnija je pobjeda, ali drago mi je i što sam ja zabio u svojoj prvoj utakmici i tako napunio samopouzdanjem. U Cibaliji nisam imao minutažu koju sam mislio da ću imati i nakon razgovora sa svima, odlučio sam doći u Marsoniju. Čuo sam da trener daje priliku mlađim igračima i to me još više potaklo da dođem. Posudba je dogovorena do kraja sezone. Htio bih ovdje što više golova postići i možda ostati do kraja sezone, a ako ne možda se vratim i na kraju polusezone - kazao je mladi Križanović.