Marsa nezaustavljiva, deseta pobjeda zaredom u prvenstvu
OBJAVLJENO: 21.10.2020 21:48

Ni vrlo dobri gosti iz Vukovara, nisu uspjeli uzeti bod u Brodu...

SLAVONSKI BROD- U zaostaloj utakmici 3.HNL istok, danas su u Slavonskom Brodu svoje snage odmjerili NK Marsonia i NK Vukovar 1991, a trijumfirali su opet Brođani, deseti put zaredom u prvenstvu.

Danas smo gledali dobru utakmicu u kojoj su gosti iz Vukovara parirali Marsi u prvom poluvremenu. No, Marsa je došla do vrlo ranog vodstva, već u 3. minuti. Bačić ubacuje s desne strane u sredinu, lopta pogađa Dogana u ruku, sudac svira kazneni udarac koji sigurno realizira Sivrić za 1:0. U 37. minuti Matošević daje krasnu loptu prema Jašareviću koji prvo pogađa gostujućeg golmana da bi odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0.
U drugom poluvremenu gosti iz Vukovara se ne predaju i pokazuju da su došli u Brod igrati nogomet, napadački, vrlo konkretan. Gostujući igrač Plum u par navrata radi nered po Marsinom šesnaestercu i takva igra Vukovarcima donosi vrlo brzo rezultat. U 56. minuti Villani pogađa na asistenciju Ljaljića i smanjuje rezultat na konačnih 2:1.

Ali, kako smo već puno puta naglašavali, ova Marsa vuče snagu tko zna otkuda. Svi trče, nema ni jedne izgubljene lopte za njih, Jašarević prodire sa strane, Dino trči kao da je početak, a ne kraj utakmice, Sivrić ubacuje, Matošević (se) igra nogomet(a), Bačić „razgrće“ i prima batine, Memo brani, a onaj za kojeg ja kažem da uvijek odradi odlično svoj posao, a ne piše se o njemu (Balentović) jednostavno je neprolazan. Ma svi su zaslužni za ovaj pobjednički niz koji izaziva sad već pomalo čuđenje kod većine i pitanje- Otkud Marsa crpi snagu za ovakve igre? Odgovor je jednostavan- „Kad klapa klapa, onda sve klapa.“

Na tom tragu je i danas najbolji igrač, Dinko Matošević. Komentiravši utakmicu i dosadašnje pobjede Marse, rekao je – Teška utakmica, prava prvenstvena, borbena, ali srećom pobijedili smo i idemo dalje. U subotu igramo u Đakovu, još jedan derbi. Igramo dobro, deseta pobjeda zaredom, ne znam kad je itko imao i u višim ligama takav niz. Dobro se osjećam ovdje, zadovoljan sam, lijepo mi je i nadam se da ćemo nastaviti u takvom ritmu i dalje. Prava smo klapa, svi smo u svlačionici dobri, družimo se i izvan nogometa i treninga i to utječe na dobar rezultat. Vidi se na terenu da se borimo jedan za drugog i jedino tako se i mogu napraviti rezultati koje mi postižemo – kazao je Matošević.