Lagana pobjeda Marsonije protiv Sloge
OBJAVLJENO: 02.06.2021 21:23

Mlađi dobili priliku i iskoristili ju.

Danas je NK Marsonia, u malo promiješanom sastavu, odigrao dobru utakmicu protiv NK Sloga iz Nove Gradiške i upisao laganu pobjedu od 2:0

Prisustvovali smo odličnoj utakmici s puno lijepih akcija u kojoj su Brođani kombinirali, dodavali se, igrali i u konačnici nadigrali protivnika. Trener Braslav Ostojić izveo je na teren kombinirani sastav što zbog ozljeda, što zbog opravdanih izostanaka starijih igrača i mladi su mu se odužili odigravši solidno svoj dio.

Marsa je povela vrlo rano, već u petoj minuti, pogotkom Bačića na asistenciju Jašarevića i sve je od tog trenutka bilo lakše za Brođane. Redale su se lijepe akcije pred protivničkim vratarom i danas vrlo dobrim De Villom od kojih ćemo izdvojiti dvije. U 38. minuti, u jednoj gužvi se odlično snalazi Živić, no gostujući igrač Fischer čisti loptu s gol linije. Pred sam kraj prvog dijela Bačić daje odličnu loptu Jašareviću koji sam pred golom ne koristi stopostotnu priliku nego puca preko gola.

Treba reći da su gosti iz Nove Gradiške odigrali prilično mlako prvi dio, gotovo kao na prijateljskoj utakmici. U drugom dijelu kreću malo agilnije tako da već u 53. minuti Medvedović pogađa gredu. Trener Braslav radi promjene i uvodi nove juniore pa i kadete i Kokanovića koji je odigrao odlično drugo poluvrijeme, radeći stalni pritisak prema protivničkom golu uz Bačića. U 55. minuti Benić i Jašarević su u akciji, ovaj potonji dodaje loptu Mihiću koji pogađa za konačnih 2:0 i laganu pobjedu Marsonije.

Danas su svoje minute u igri dobili, osim već pomalo standardnog Đurkovića, Puzić, Ćato, Garić, a prvi put u početnom sastavu, svoje mjesto našao je mladi Leon Andrić koji je podijelio s nama dojmove s utakmice - Drago mi je što mi je trener pružio priliku da zaigram sa starijim dečkima koji mi pomažu i koji me vode na pravi put. Danas sam igrao na mjestu stopera, mogu igrati i boka. Uglavnom, gdje me trener stavi, nema problema, snaći ću se. Naravno da je bilo i greškica, ali one će doći na svoje i popravit će se igranjem utakmica i novim iskustvima. Dobro smo otvorili utakmicu, rano zabili gol i šteta što nismo iskoristili još neke prilike. Ipak smo uspjeli postići i drugi zgoditak i mirno privesti utakmicu kraju- kazao je Andrić.