Portal Ebrod.net unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja,
kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više o zaštiti privatnosti i postavkama cookiesa

SHVAĆAM
25 novih pozitivnih osoba u našoj županiji, jedna osoba je preminula
OBJAVLJENO: 19.05.2021 12:25

25 novih pozitivnih osoba u našoj županiji, jedna osoba je preminula

U zadnja 24 sata na području Brodsko-posavske županije potvrđeno je 25 novih pozitivnih nalaza.

25 novih pozitivnih osoba u našoj županiji, jedna osoba je preminula

 Foto:ilustracija


Prema podacima Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije, u zadnja 24 sata na području Brodsko-posavske županije potvrđeno je 25 novih pozitivnih nalaza osoba zaraženih virusom SARS-CoV-2 (potvrđenih PCR uređajem). Broj zaraženih osoba prema prebivalištu (grad/općina): grad Slavonski Brod (8), općina Rešetari (4), općina Sibinj (2), te grad Nova Gradiška i općine Brodski Stupnik, Cernik, Klakar, Nova Kapela, Okučani, Podcrkavlje, Sikirevci, Staro Petrovo Selo, Vrbje i Vrpolje (po 1).

Ukupan broj zaraženih osoba na području Brodsko-posavske županije od početka epidemije tako sada iznosi 11.776, oporavile su se 11.402 osobe, dok je broj aktivnih slučajeva povećan sa 146 na 150. Trenutna 7-dnevna incidencija u Brodsko-posavskoj županiji iznosi 126, dok trenutna 14-dnevna incidencija iznosi 303.

U zadnja 24 sata preminula je jedna osoba u Općoj bolnici Nova Gradiška (M – 1943.). Ukupan broj preminulih osoba od COVID-19 na području Brodsko-posavske županije od početka epidemije tako sada iznosi 224. Hospitalizirana je ukupno 81 osoba (isto kao i prethodni dan) od čega u slavonskobrodskoj bolnici 62 osobe, a u novogradiškoj bolnici 19 osoba. Na respiratorima je 16 hospitaliziranih osoba (isto kao i prethodni dan) od čega u slavonskobrodskoj bolnici 13 osoba, a u novogradiškoj bolnici 3 osobe. Pod mjerom samoizolacije trenutno se na području Brodsko-posavske županije nalazi ukupno 535 osoba (48 osoba više nego prethodni dan).

 

 

 

/ebrod/