Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 16.05.2017 20:08

Vaterpolo vikend, poraz juniora i pobjeda kadeta

U Slavonskom Brodu dvije vaterpolske utakmice kvalifikacija za Kup Hrvatske mlađih kategorija.

SLAVONSKI BROD- u nedjelju 14.05.2017 odigrane su u Slavonskom Brodu dvije vaterpolske utakmice kvalifikacija za Kup Hrvatske mlađih kategorija.

U prvoj utakmici juniori VK Marsonia izgubili su od VK Zagreb 6:11 ( 0:2 , 1:1 , 3:3 , 2:5 ). Na početku četvrte četvrtine brođani su gubili samo dva razlike, ali su zagrepčani s četiri brza gola otišli na nedostižnu razliku i odnijeli pobjedu s brodskog plivališta. Strijelci za VK Marsonia : Gabrijel Grubišić 2 pogodka, dok su Marko Pejić, Bartol Lokmer, Noah Klem i Filip Kolesarić postigli po jedan pogodak.

U drugoj utakmici su kadeti igrali derbi Sjeverne skupine protiv ekipe VK ZPK iz Zagreba koji su nedavno osvojili turnir Tintilinić 2017 u Slavonskom Brodu.
Ovaj puta su se vaterpolisti Marsonije revanširali za poraz na turniru pobjedivši s 13:9 ( 3:2 , 7:2 , 0:3 , 3:2 ). Ključna je bila druga četvrtina kada su mladi " Marsovci " presingom natjerali protivnike na pogreške i zabili sedam golova. Treba naglasiti da se primjetio i umor kod zagrepčana jer su to jutro igrali i utakmicu u Osijeku koja je završila neriješeno 7:7 .
Filip Kolesarić s sedam golova i Noah Klem s četiri gola dokazali su još jednom zašto su nedavno bili pozvani u kampu HVS-a za dječake 2003 godište. Jozef Lekaj i Štefan Dankić postigli su po jedan gol.

Natjecanje se nastavlja i ovaj vikend kada u subotu juniori igraju u Rovinju protiv VK Delfin dok kadeti gostuju u Zagrebu protiv istoimene momčadi. U nedjelju su na rasporedu tri utakmice u Slavonskom Brodu :

15:00 h : VK Marsonia - VK Osijek ( Kadeti )
16:00 h : VK Marsonia - VK Mursa ( Nade )
17:00 h : VK Marsonia - VK Garestin, Varaždin ( Kadeti )