Unatoč hladnom vremenu, brodski Mazatori odlični na Neptun trailu u Osijeku
OBJAVLJENO: 10.02.2019 21:20

Započela Slavonsko-baranjska trail liga.

SLAVONSKI BROD-  Među 200 natjecatelja okupljenih iz cijele Hrvatske i Srbije slavonskobrodske boje branili su članovi Ultramaraton kluba Mazatora. Osvarili su sjajne rezultate. Neptun trail je utrka koja ima tri kategorije, Duga, Kratka i Canicross (utrka s psima). Na Dugoj (21km) pobijedio je Brođanin Antonio Arbanas (Ultramaraton klub Mazator) s vremenom 1:26:49, a svega dvije sekunde iza njega stigao je prošlogodišnji ukupni pobjednik lige i sjajni trail trkač Damir Krigl, član SRK Baraber Extreme Team. Treće mjesto je zauzeo Marko Ljevar, inače i odličan biciklist. Marka smo upoznali na prošlogodišnjoj Polojskoj ultri gdje je zajedno sa Sendi Štrbac osvojio drugo mjesto u štafeti na 6h.

U ženskoj kategoriji na Dugoj stazi pobijedila je također Brođanka Ines Jozić (Ultramaraton klub Mazator) s vremenom 1:36:45. Prvi dio utrke je sjajno odradila sve do 9. kilometra, gdje je zajedno sa svojim trenerom Tomislavom Marinovićem zalutala 1 km u krivom smjeru, ali ipak vrativši se na pravi put, uspjela je ponovno zauzeti prvo mjesto, odnosno treće mjesto u ukupnom plasmanu. Drugo mjesto je zauzela domaća Mateja Kožić s vremenom 1:39:27h, a treće mjesto Maja Domnjak-Lelić iz URT Nexe Team s vremenom 1:47:28h.

Na Kratkoj stazi (12km) je nastupilo 13 članova brodskog kluba Mazator. Svi se su lijepo zabavili, družili sa slučajnim prolaznicima uz čašicu dobrog razgovora. Moramo istaknuti treće mjesto Mazatora Matka Bednjanec u vremenu 57:29 čime je pokazao da njegovo vrijeme dolazi i da će biti zanimljiva borba u Ligi na kratkoj stazi.

Sljedeće kolo Slavonsko-baranjske trail lige je 13.travnja, a utrka je Borovik trail. Više informacija o samoj ligi možete naći na facebook stranici Slavonsko-baranjska Trail Liga, a rezultate na www.racesmanager.com.

Slavonsko-baranjska trail liga održava se već nekoliko godina. Od ove godine, po prvi puta Mazator trail održat će se 21. rujna 2019. na jezeru Petnja u općini Sibinj. Inače Liga se sastoji od 11 utrka, sve utrke se boduju za ukupan godišnji plasman u ligi.