Treća medalja s Europskog prvenstva u boksu u rukama je Gabrijela Veočića
OBJAVLJENO: 11.09.2019 18:56

U srednjoj kategoriji Gabrijel je osvojio brončanu medalju.

SLAVONSKI BROD- Brodski boksač Gabrijel Veočić član Boksačkog kluba Brod u srednjoj kategoriji osvojio je brončanu medalju na europskom prvenstvu koje se održalo u Bugarskoj (od 1. do 11.rujna).

Gabrijelu je ovo već treća Europska medalja, prvu je osvojio 2016., drugu 2017 i posljednju, broncu u Bugarskoj.
U iznimnoj jakoj konkurenciji ove olimpijske discipline nastupilo je 339 boksaČa iz 37 zemalja.
Medalju je izborio pobjedivši u prvom kolu Engleza Daniela
Toward , u drogom kolu Armenca Hovhannisyan Rafayela koji je osvojio 5. mjesto na svjetskom prvenstvu, a u četvrtfinalu, jednoglasnom odlukom sudaca bio je bolji od  Taylora BevanA  iz Wales i osvojio brončanu medalju.
- U polufinalu odmjerio je snagu s europskim i svjetskim prvakom Rusom Bizhamov Dzhambulat od kojeg je nepravedno izgubio odlukom sudaca s minimalnom razlikom.- kazao je Pero Veočić, izbornik zadovoljan i ponosan kao i cijeli Hrvatski boksački savez na Gabijelov rezultat koji je ostvario pod temperaturom i uz želučane probleme.

Gabrijel prelazi u kategoriju seniora i pred njim su pripreme za iduću godinu kada će se pokušati kvalificirati na Olimpijske igre u Tokyu 2020.godine.