Sjajna utakmica, ispunjena dvorana i podjela bodova
OBJAVLJENO: 09.02.2019 08:55

Brođani do važnog boda u utrci za ostanak u prvoligaškom društvu.

SLAVONSKI BROD- U 14. kolu 1. HMNL, MNK Brod 035 pred oko 700-njak gledatelja, ugostio je FC Split i u zadnjim minutama osvojio važan bod za ostanak u prvoligaškom društvu.

Utakmica je započela ranim golom već u 5. minuti, ali nažalost po domaćine nesretnim i nespretnim autogolom Munjize. U nastavku smo gledalu žustru, pomalo i nervoznu utakmicu u kojoj je sjajni Dino Bundavica driblao, oduzimao loptu, proigravao, pucao, asistirao, trčao na svaku loptu. Šteta što u prvom dijelu utakmice nije imao još makar jednog tako rasploženog suigrača.

U drugom poluvremenu, pridružuje mu se i ostatak ekipe i kreće prava borba za bodove. Već u 30. minuti, Čavar lijepom solo akcijom poravnava rezultat na 1:1. Vrlo dobri Splićani nastavljaju svoju igru iz prvog dijela i u 33. minuti Ćorluka pogađa za 1:2. Brođani, svjesni važnosti svakog boda, se ne predaju i trud im se naplaćuje u predzadnjoj minuti kada na dodavanje, a koga drugoga nego Dine, pogađa kapetan Petrović za bod za spas.
Sinoć se govorilo i o „ruci“ u prvom dijelu, o mogućem šestom akumuliranom prekršaju pa shodno tome i „penalu“. Sudačkim odlukama i pričama „šta bi, kad bi“ nikad se nisam bavila pa neću ni sada. Ostavit ću to drugima, kompetentnijima.

U svojoj zjavi nakon utakmice trener Ćorluka, na kraju, dotaknuo se i tog detalja te rekao – Na kraju moramo biti zadovoljni s bodom, svaki je bitan pogotovo u ovoj situaciji. Vidjeli ste na početku kakav gol smo primili, ali preponosan sam na svoje dečke i ovu divnu publiku. Moram nešto reći, više neću šutjeti. Suđenje nije dobro, svi su vidjeli faul na Dini, ali i ovu ruku. Ne mogu vjerovati, pa to je šesti akumulirani, možda bi već tada bilo 1:1. Žalosno je ako je netko dopustio da suci odluče tko će ispasti iz lige i da Slavonija ostane bez dva prvoligaša. Morao sam to spomenuti. Pustite nas da igramo jer igramo dobro. Mi ćemo se boriti i dalje, ova divna publika to zaslužuje, ali potrebna nam je podrška cijelog grada jer mi ne možemo sami. Brodska publika voli sport i zaslužuje prvoligaša u svom gradu. –zaključio je emotivno Čarli.

Sinoć najbolji igrač u redovima Brođana, Dino kazao je poslije utakmice – Čestitao bi svojoj ekipi, igrali smo dobro. Primili smo na početku taj nesretni gol, komunikacija između nas je bila malo loša. Poslije toga smo igrali jednu dobru utakmicu gdje se rezultat mogao prelomiti i na našu stranu. Mogli smo izgubiti, mogli smo dobiti, ali svaki bod koji se upiše u tablicu je dobar tako da smo na kraju i zadovoljni ovim ishodom. Idemo sad u Osijek, nadamo se da ćemo i tamo uzeti pokoji bod i nastaviti ovu lijepu priču jer Brod zaslužuje prvoligaša –na kraju je optimističan sjajni Dino Bundavica.