Šahisti, branitelji policije Brodsko- posavske županije Državni prvaci za 2019.godinu
OBJAVLJENO: 10.09.2019 07:17

Održan je 9. sportski susret Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije RH 2019.

SLAVONSKI BROD-  Zajednica udruga hrvatskih Branitelja rata policije Republike Hrvatske bila je orgnizator devetih susreta kojimaje domaćin i nositelj aktivnosti Udruga hrvatskih Branitelja Domovinskog rata policije Sisačko moslavačka županija podružnica Kutina .

Šahisti Udruge hrvatskih Branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije postali su Državni prvaci ekipno i pojedinačno. Našu županiju predstavljali  su kao prva ploča MK Ivan Mihalj te druga ploča, MK Mato Opačak i pričuva Ante Mataić . Na Državnim igrama u šahu je nastupilo 9 ekipa. Igran je Berger sustav ekipni u 9 kola 10 minuta po igraču, ukupno je odigrano 72 partije . Sudac šahovskog turnira je bio županijski Slavko Ivanić iz Kutine. Najbolji na prvoj tabli bio je Majstorski kandidat Ivan Mihalj osvojio je zlatno odličje dok je na drugoj tabli najbolji bio majstorski kandidat Mato Opačak  osvojivši srebreno odličje. Pokal i odličja podijelio je predsjednik Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Marijan Smernić .