Portal Ebrod.net unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja,
kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više o zaštiti privatnosti i postavkama cookiesa

SHVAĆAM
Predstava gostiju iz Uba, "Hamlet u selu Mrduša donja" "izdominirala" na ovogodišnjem FAK-u
OBJAVLJENO: 08.09.2019 09:38

Predstava gostiju iz Uba, "Hamlet u selu Mrduša donja" "izdominirala" na ovogodišnjem FAK-u

Festival amaterskih kazališta u Slavonskom Brodu, u organizaciji Satiričkog kazališta mladih je završio.

 

SLAVONSKI BROD- Predstavom "Čistačice", viteškog kazališta sinoć je zavoren 12. Festival amaterskih kazališa u Slavonsom Brodu. Ove godine sudački žiri nije imao nimalo lak zadatak jer su predstave, iako različitog karaktera, svaka na svoj način zaslužile visoke ocijene. Slično je razmišljala i brodska publika koja je svake večeri nakon svih predstava dala svoju konačnu ocijenu. Grand Prix 12.FAK-A, po ocjenama publike s do sada najvišom ocjenom u dosadašnjih 12 festivala ( uz istu ocijenu prošlogodišnjih pobjednika iz Viteza) pripao je predstavi Hamleta u selu Mrduša donja u izvedbi kazališta iz Uba. "Pozorište Raša Plaović" iz Uba dobilo je najbolju ocijenu i stručnog žiriji, ali druge nagrade, gotovo većinu njih. 

NOMINACIJE I NAGRADE 12. FAK-a
1. KOSTIMOGRAFIJA:
A) Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
Pozorište Raša Plaović, Ub Republika Srbija
B) Matora dica - HKUD "Vladimir Nazor",
Sombor, Vojvodina, Republika Srbija
c) Hotel mrtvih žena, Bjelovarsko kazalište
A NAGRADU DOBIVA: HOTEL MRTVIH ŽENA

2. SCENOGRAFIJA:

A) Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja,
Pozorište Raša Plaović, Ub, Republika Srbija
B) Matora dica, HKUD "Vladimir Nazor",
Sombor, Vojvodina, Republika Srbija

A NAGRADU DOBIVA: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA

3. ORIGINALNI TEKST:

A) Zvonimir Toldi za tekst monodrame "Baba Klara Tamburova"
B) Nikola Butina, za tekst predstave "Zajdavac", BABE, Slunj
C) Autorski rad grupe KAOKAOTIS, teatra Ludens, Koprivnica

A NAGRADU DOBIVA: BABA KLARA TAMBUROVA

4. NAJBOLJA ADAPTACIJA TEKSTA
PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA

5. SPOREDNA, EPIZODNA ŽENSKA ULOGA:
A) Ante Rakocaj, za ulogu babe Milke u Zajdavac, BABE, Slunj
B) Klara Oberman, za ulogu strina Julke u predstavi Matora Dica
C) Voditeljica Valentina u predstavi Probudi se,
KAOKAOTIS, teatra Ludens, Koprivnica

A NAGRADU DOBIVA: ANTE RAKOCAJ

6. SPOREDNA, EPIZODNA MUŠKA ULOGA:
A) Zoran Avramović, za ulogu Učitelja u predstavi "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja",Pozorište Raša Plaović, Ub, RS
B) Voja Raonić, za ulogu Šipurine u predstavi "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja", Pozorište Raša Plaović, Ub, RS
C) alternacija u ulozi Tetka Paje, predstava "Matora dica", Sombor

A NAGRADU DOBIVA: ZORAN AVRAMOVIĆ

7. GLAVNA ŽENSKA ULOGA:
A) Irena Matković, za ulogu Babe Klare Tamburove u monodrami "Baba Klara Tamburova, predstavnica Smotre pučkih igrokaza "Brodsko kolo"
B) Nikola Butina, za ulogu baba Kaje u predstavi "Zajdavac", BABE, Slunj

A NAGRADU DOBIVA: IRENA MATKOVIĆ

8. GLAVNA MUŠKA ULOGA:
A) Vladimir Tadić, za ulogu Bukare u predstavi "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja", Pozorište Raša Plaović, Ub, RS
B) Milan Marković,za ulogu Hamleta-Amleta-Omleta, u predstavi
"Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja",
Pozorište Raša Plaović, Ub, RS
C) glumac Moris u predstavi PROBUDI SE, Ludens Teatar-Koprivnica

A NAGRADU DOBIVA: MILAN MARKOVIĆ

 

 

 


9. NAJBOLJA REŽIJA:

A) Duško Ašković, za predstavu "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja", Pozorište Raša Plaović, Ub, RS
B) Karlo Kučenda za predstavu "Probudi se", Ludens Teatar, Koprivnica

A NAGRADU DOBIVA: DUŠKO AŠKOVIĆ

10. NAJBOLJA PREDSTAVA PO MIŠLJENJU STRUČNOGA SUDA:

A) Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj,
Pozorište Raša Plaović, Ub, RS
B) "Zajdavac", glumačka skupina BABE, Slunj
C) Baba Klara Tamburova, Irena Matković

A NAGRADU DOBIVA: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA

11. NAGRADA ZA POSEBAN DOPRINOS
RAZVOJU KAZALIŠNOG AMATERIZMA
A NAGRADU DOBIVA ČLAN DRAMSKE SEKCIJE
HRVATSKOG KULTURNO UMETNIČKOG DRUŠTVA "VLADIMIR NAZOR"
ZVONIMIR LUKAČ IZ SOMBORA


           

 

 

 

 

/i.p/

Najčitanije
Magazin
Otvorena izložba 39. saziva Akvarelističke kolonije "Sava"

Akvarelistička kolonija „Sava“ primjer je dobro organizirane kolonije koja je kao takva i zabilježena u Likovnoj enciklopediji Hrvatske.

Otvorena izložba 39. saziva Akvarelističke kolonije "Sava"

Na godišnjicu smrti svoga suborca, Antuna Zarožinskog, sjetili su se na Velebitu "Šimini anđeli pakla"

Na današnji dan na Velebitu je poginuo pripadnik Specijalne jedinice.

Na godišnjicu smrti svoga suborca, Antuna Zarožinskog, sjetili su se na Velebitu "Šimini anđeli pakla"

Na izložbi predstavljeni Ružićevi radovi iz fundusa Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda, Moderne galerije u Zagrebu i dviju privatnih zbirki

Otvorena izložba u povodu stogodišnjice rođenja Branka Ružića.

Na izložbi predstavljeni Ružićevi radovi iz fundusa Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda, Moderne galerije u Zagrebu i dviju privatnih zbirki

U Dječjem kazalištu IBM kuha se nešto novo i ovaj puta sasvim drugačije, dječji horor, predstava"Modrobradi"

U adaptaciji Kristine Kegljen i pod redateljskom palicom Mateja Safundžića predstav če premijerno biti izvedena krajem rujna.

U Dječjem kazalištu IBM kuha se nešto novo i ovaj puta sasvim drugačije, dječji horor, predstava"Modrobradi"

Predstava gostiju iz Uba, "Hamlet u selu Mrduša donja" "izdominirala" na ovogodišnjem FAK-u

Festival amaterskih kazališta u Slavonskom Brodu, u organizaciji Satiričkog kazališta mladih je završio.

Predstava gostiju iz Uba, "Hamlet u selu Mrduša donja" "izdominirala" na ovogodišnjem FAK-u

Objavljene su nominacije za nagrade 12.FAK-a, večeras predstava "Čistačice" i dodjela priznanja

Nakon pet dana predstava koje su ušle u kategoriju za izbor najboljih, večeras pogledajte predstavu prošlogodišnjih pobjednika iz Viteza.

Objavljene su nominacije za nagrade 12.FAK-a, večeras predstava "Čistačice" i dodjela priznanja