Pobjedu Marse tribine Stadiona uz Savu ispratile gromoglasnim navijanjem
OBJAVLJENO: 02.11.2019 20:01

Derbi protiv Slavonije zasluženo pripao Marsi rezultatom 2:1.

SLAVONSKI BROD- Danas na Stadionu uz Savu, pred oko 900 gledatelja, derbi 12. kola 3. HNL istok između vodeće Marsonije i drugoplasirane Slavonije zasluženo je pripao Brođanima.

U pravom nogometnom ambijentu, od početka smo prisustvovali vrlo dobroj utakmici u kojoj su nogometaši Marse bili bolji tokom cijele utakmice . Tako dobra igra im se isplatila u 24. minuti, kad je na dodavanje Cherifa, Mišić postigao zgoditak za 1:0. No, u 30. minuti, gosti iz svoje jedine prave šanse na utakmici postižu izjednačujući pogodak preko Peharde uz asistenciju Marčetića.

U drugom poluvremenu gledamo igru na jednoj polovini, gdje domaći dominiraju, kombiniraju, napadaju, ali rezultat se ne mijenja. Kako se utakmica približavala kraju, pomislili su neki da će opet Marsa osvojiti samo bod kod kuće u utakmici u kojoj je bila bolja. Dok su tribine lagano strepile dečki na terenu, bez obzira na isteklo regularno vrijeme, nisu odustajali. Sav trud im se duboko u sudačkoj nadoknadi isplatio. Plešić ruši Šimca, sudac svira kazneni udarac koji izvodi Dino Bundavica i pogađa za pobjedu Marse i opće oduševljenje na stadionu.

Obično na kraju utakmice, pitamo za komentar ponajboljeg igrača na terenu. Kako je ovo definitivno pobjeda ekipe na čelu s trenerom Ostojićem, ovaj put nam je bilo teško izabrati sugovornika. Na kraju smo se ipak odlučili za najstarijeg Šimca koji je odigrao odličnu utakmicu, parirao mlađima u svemu bez obzira na svoje godine i izborio odlučujući kazneni udarac. Uostalom i sam trener Ostojić za njega je rekao da na terenu nema 38 nego dva puta 19 godina. Komentirajući utakmicu, Šimac nam je rekao – Iako je Slavonija tvrd protivnik, danas smo zasluženo pobijedili. Trenutno smo prvi, uživamo u tome, ali i već gledamo na sljedeću utakmicu. Danas su nas tribine zdušno bodrile. Znam da je Slavonski Brod nogometni grad koji zna cijeniti dobre rezultate i siguran sam da će publika danas otići zadovoljna s ovog stadiona. Atmosfera među nama je odlična, ekipa živi od nje. Trener i pomoćni trener rade dobro svoj posao. Borimo se jedan za drugoga i za nas nema lagane, ali ni izgubljene utakmice. – rekao je Šimac