Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 04.12.2017 17:57

Pobjeda vaterpolista Marsonie u kvalifikacijskoj utakmici Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore

Vaterpolski klub Marsonia odigrao protiv VK Mursa u Osijeku.

SLAVONSKI BROD- Jučer je Vaterpolski klub Marsonia odigrao protiv VK Mursa u Osijeku kvalifikacijsku utakmicu Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore i pobijedio 17:1 ( 9:0, 2:0, 2:1, 4:0 ).

Početna sedmorka je nakon prve četvrtine vodila 9:0 pa su svoje mjesto u ostale tri četvrtine prepustili igračima koji inače manje igraju i koji su do kraja utakmice povećali vodstvo i iskoristili maksimalno svoju minutažu. Strijelci za VK Marsonia: Glavaš 4, Vrbljančević 3, Dankić, Klem i Pranjić po 2, Lokmer, Bošnjak, Slanček i Kolesarić po 1.

Odigrane su i tri prijateljske utakmice gdje je prvi puta kao trener debitirao mladi Filip Tomić koji je ove godine počeo raditi u klubu, a za 20-tak dana polaže u Zagrebu trenersku licencu.

U prvoj utakmici dana djevojke su izgubile 11:0. Iako su osječanke puno bolje i igrački organiziranije, uveliko se primjetio kod brođanki nedostatak dvije igračice koje igraju u prvoj postavi. Djevojke VK Mursa odlično igraju i primjeti se njihovo iskustvo i znanje te veliki napredak.
Drugu prijateljsku utakmicu dana odigrali su mlađi kadeti ( 2005 godište ) koji su u vrlo zanimljivoj utakmici izgubili 4:3. Ovu kategoriju klub nije prijavio za Prvenstvo Hrvatske nego će u sljedećih nekoliko mjeseci imati jedan zanimljiv program koji počinje već ovaj vikend.

U posljednjoj utakmici dana u kategoriji Nade ( 2006 godište i mlađi ) mladi " Marsovci" bili su bolji od svojih vršnjaka iz Murse rezultatom 9:8. Jedan dobar dio igrača je počeo trenirati za vrijeme ljetne škole vaterpola tako da je većini djece u oba kluba ovo bila prva utakmica.
VK Marsonia i VK Mursa imaju izvrsnu suradnju. Ovo je bio odlično organiziran termin za odigravanje utakmica u četiri kategoriji tako da su odmah dogovorene i uzvratne utakmice početkom sljedeće godine u Slavonskom Brodu.