Pobjeda malih Vatrenih protiv BIH U-18 u prekrasnoj nogometnoj atmosferi
Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 15.05.2018 21:08

Prepuno gledalište, Brođani željni dobrog nogometa i reprezentacije ma kojeg uzrasta ona bila.

SLAVONSKI BROD- Na Stadionu kraj Save, danas je pred oko 1000 gledatelja odigrana prijateljska utakmica hrvatske i bosansko-hercegovačke reprezentacije do 18 godina.

Prepune Marsine tribine kakve dugo nisu viđene već na početku su obećavale prelijepo nogometno poslijepodne i druženje što se na kraju i pokazalo točnim. Gledali smo jako dobru i zanimljivu utakmicu gdje je Hrvatska dominirala cijelo prvo poluvrijeme bez obzira što to nije bila najjača postava tog uzrasta. Nedostajali su igrači Dinama i Hajduka zbog klupskih obaveza.

Igralo se rastrčano, redale se prilike za prilikom, gol je visio u zraku. Prvo je Viduka u 16. minuti uputio lijepi udarac prema golu da bi već sljedeće minute Fruk asistirao Čuljku za vodstvo Hrvatske od 1:0. Isti igrači uz pomoć kapetana Hanuljaka odigravaju lijepu akciju par minuta poslije. Nakon samo minute slijedi još jedna, ovaj put Viduka dodaje za Fruka koji je malo neprecizan. U 27. minuti slijedi Slavenova (Belupo) akcija, Dolček asistira Hlevnjaku za 2:0. Do kraja prvog poluvremena treba izdvojiti ponajbolju akciju malih Vatrenih u kojoj je sudjelovao cijeli vezni i napadački red, ali lopta poslije puno odbijanja nije htjela u gol. Pred sam kraj prvog dijela imali su i gosti jako dobru prigodu preko Imamovića, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremeni izbornici Jarni i Malkočević su napravili višestruke zamjene čime je igra izgubila na intezitetu i lepršavosti, a i na efikasnosti. Tako da se na kraju otišlo u svlačionice s konačnim rezultatom od 2:0 iz prvog poluvremena.
Na kraju, treba reći da su mali Vatreni bili puno bolja ekipa što nam je potvrdio i sam izbornik BIH reprezentacije Malkočević, rekavši – Ovo je bila dobra provjera i za kolegu Jarnija i za mene iako ovo nije moja reprezentacija, ja sam samo uskočio. Što se tiče ove utakmice, Hrvatska je bila puno bolja u prvom poluvremenu i što se tiče ta dva gola, dobro smo i prošli, moglo je biti i ubjedljivije. Kad se sve sabere, zaslužena pobjeda Hrvatske. Imamo za dva dana još jednu provjeru pa ćemo vidjeti –

Po skromnom mišljenju potpisnice ovih redova, jedan od najboljih na terenu danas, uz Viduku, je bio Toni Fruk koji nam poslije utakmice rekao - Mislim da smo dobro ušli u utakmicu, poštovali smo kriterije trenera i odigrali jako dobro. Iako nismo kompletni, odnosno ovo je skoro cijela nova ekipa, ovo danas je izgledalo jako dobro - zaključio je mladi Fruk koji se danas svidio mnogima na tribinama.

S njim se složio i trener Jarni rekavši – Nemamo nekih 10, 11 igrača zbog klupskih obaveza pa smo skupili ove dečke i proširili malo spisak da vidimo na koga sve možemo računati i koji su potencijalni ubuduće kandidati i mogu vam reći da sam ugodno iznenađen, pogotovo onih 35 prvih minuta bilo je fantastično. Momci su pokazali želju, strast na terenu i zavidno znanje i pobijedili smo –

Na kraju, obzirom na jako dobru posjećenost ovog događaja, zamolili smo i domaćina, odn. predsjednika Županijskog saveza, Dubravka Galovića da nam kaže par riječi. Vidno zadovoljan svime, rekao nam je – Hvala HNS-u na ukazanom povjerenju, hvala našem Županijskom savezu i NK Marsoniji. Mislim da s mo se dokazali kao kvalitetan domaćin, a ova značajna posjeta u ovako velikom broju potvrđuje tradicionalnu i povijesnu stvar da su Brođani „gladni“ dobrog nogometa i hrvatske reprezentacije. Vjerujem da će u budućnosti ovakvih susreta biti sve više. Naravno, od nas se očekuje da još više uložimo u infrastrukturu pa da možemo biti domaćini i U-21 te A reprezentaciji. -