Olimpik obranio prošlogodišnji naslov prvaka Hrvatske u kategoriji juniora, trofej i seniorima
Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 16.04.2017 10:55

Na rijeci Kupi održano prvenstvo Hrvatske u maratonu.

Olimpik obranio prošlogodišnji naslov prvaka Hrvatske u kategoriji juniora,  trofej i seniorima

SLAVONSKI BROD-  Jučer je u Sisku, na rijeci Kupi održano prvenstvo Hrvatske u maratonu za kadete na 5km, juniore na 15km i seniore na 20km.

Nastupilo je 12 klubova sa ukupno više od 100 sportaša.

Olimpik je obranio prošlogodišnji naslov prvaka Hrvatske u kategoriji juniora, dok je u seniorima napokon osvojen taj jedan jedini trofej koji je nedostajao, odnosno 1. mjesto!

Kod juniora je posebno briljirala kajakašica Nataly Pavlešin koja je osvojila zlatnu medalju u kajaku jednosjedu te u kajaku dvosjedu sa partnericom Sarom Čubrilo i tako po prvi puta u svojoj karijeri postala prvakinja države!

Naše pojačanje za novu sezonu, Fabio Folvarek je odveslao sjajnu utrku i tako doveslao do svog pojedinačnog naslova prvaka Hrvatske!

Sjajnu priču u kategoriji juniora upotpunili su kajakaši David Aračić i Denis Folvarek (također pojačanje za novu sezonu) koji su u utrci kajaka dvosjeda osvojili 1. mjesto.

Medalje su još osvojili: Mihael Veočić i Marin Jelinić, a nastup zabilježili i tako dali svoj doprinos osvajanju naslova: Noa Sebastijan Jukić, Matej Bančić, Miroslav Došlić, Mihovil Janković i Ivan Pleša.

U seniorskoj konkurenciji je najzanimljivija utrka bila seniorskog jednosjeda gdje je startalo 16 kajakaša, a slavio je naš Marko Lipovac. Koji je tako na najbolji način zamijenio Antuna Novakovića koji zbog manje ozlijede nije mogao nastupiti.

Kod seniorki 2. mjesto osvaja Dunja Lipovac, a 3. mjesto Josipa Stanić, a u seniorskom dvosjedu zlato osvajaju Tomislav Lazarić i Antun Mikić.

Nastup su još zabilježili: Zvonko Pitlović, Filip Tomas, Miroslav Lipovac i Vedran Božić.

U kategoriji kadeta smo imali 6 predstavnika, a sjajne utrke su odveslali Mihael Galetović i Leona Pavlešin koji su osvojili zlatne medalje!

Luka Lipovac, Ivona Čubrilo, Antonela Orkić i Katja Vukoje su kao najmlađi predstavnici zabilježili dobre rezultate.

Tako je danas osvojeno ukupno 8 zlatnih, 1 srebrna i 2 brončane medalje.

Ovom prilikom želimo Sretan Uskrs svim našim sugrađanima i svima koji nas vjerno prate!