Odmaralište na Korčuli danas čiste, stabla uklanjaju a planirana je i sveobuhvatna obnova koja uključuje uklanjanje dotrajalih drvenih kućica te postavljanje novih
Tijekom ovogodišnje ljetne sezone, u periodu od 27. lipnja do 6. rujna, Brođani će boraviti u ukupno 27 drvenih kućica koliko ih je trenutno u funkciji.

SLAVONSKI BROD- Odmaralište Brođana na Korčuli danas se polako ipak počelo čisttii, potvrdili su iz Gradske uprave dopisom u kojem stoji: "Zbog sigurnosti korisnika Brodskog odmarališta Korčula, a u skladu s mišljenjem i preporukom Komunalnog trgovačkog društva Grada Korčule u čijoj je nadležnosti i održavanje zemljišta na kojoj se nalazi odmaralište, ista tvrtka porušila je nedavno dio stabala u dijelu odmarališta koje nije u funkciji. Trenutno je u tijeku čišćenje ovog dijela odmarališta te će porušena stabla od strane Komunalnog trgovačkog društva biti uklonjena u najbržem mogućem roku." stoji u dopisu u kojem je i pojašnjeno da su umirovljenici s područja Slavonskog Broda koji trenutno borave u odmaralištu, tzv. nulta smjena, prije odlaska na Korčulu upoznati s činjenicom da su na drugom dijelu odmarališta u tijeku radovi te su, unatoč tome, odlučili iskoristiti mogućnost boravka. Kućice u kojima borave smještene su s druge strane odmarališta gdje bezbrižno i sigurno uživaju u svom odmoru. Taj dio odmarališta u redovnoj je funkciji te je ovdje sve spremno za dolazak novih gostiju."
Inače, Brođani najam kućice u kojoj može boraviti do pet osoba plaćaju 1.000 kuna za 12 dana. Do kraja ljeta u 27 kućica izmjenit će se šest smjena u periodu od 27. lipnja do 6. rujna.
Dobre vijesti su, kako javljaju iz Gradske uprave, da je na strani odmarališta gdje trenutno traje čišćenje terena planirana sveobuhvatna obnova koja uključuje i uklanjanje dotrajalih drvenih kućica te postavljanje novih, a sve kako bi građani Slavonskog Broda do idućeg ljeta imali na raspolaganju još bolji i još ljepši smještaj. Interes za najmom kućica u odmaralištu u Korčuli iz godine u godinu sve je veći, prije svega zbog povoljne cijene smještaja, a upravo u cilju podizanja kvalitete smještaja poduzimaju se predradnje nužne za početak obnove ovog dijela odmarališta. Nakon uklanjanja porušenih stabala i dotrajalih kućica kroz idućih nekoliko dana, s radovima će se nastaviti po završetku ljetne sezone, javljaju nam iz Upravnoh odjela ua lokalnu samoupravu.
foto: arhiva
/Š/