Odličan nastup članova UMK Mazator, Ines i Marko na stazama Dalmacija Ultra Traila
Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 21.10.2018 09:31

Sve češći uspjesi članova Ultramaraton kluba Mazator i članova Saucony akademije trčanja.

SLAVONSKI BROD- Preko 750 natjecatelja iz 42 zemlje sa svih kontinenata startalo je ovog vikenda stazama Dalmacija Ultra Traila koja je trajala od 19. do 21. listopada.

Za tu priliku očišćeno je preko 200 km staza, izvučene iz zaborava mnogi davno zaboravljeni putovi, nekad jedine poveznice dalmatinskih zaseoka.Na SEA DUT utrci od 53km i 2300m visinske razlike, ove godine nastupila je i Brođanka Ines Jozić koja je zauzela 5. mjesto u ženskoj konkurenciji, a bila je druga najbrža Hrvatica s vremenom 6:19:33. Uz Ines je nastupio i Marko Bićanić iz Starog Topolja, inače trener u zagrebačkoj Trčaoni te je zauzeo 20. mjesto u muškoj konkurenciji također s vremenom 6:19:33. Naši Brođani zajedno su utrčali u cilj, a oboje su članovi Ultramaraton kluba Mazator iz Slavonskog Broda, a Ines je svoje korake započela u Saucony Akademiji trčanja u Slavonskom Brodu.

SEA DUT, 53 kilometra duga utrka koja većim djelom prati morsku liniju, startala je u subotu 20.10.2018. u 9.00 iz Makarske. Ove godine SEA DUT je i službeno Prvenstvo Hrvatske u trailu i kvalifikacijska utrka za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Portugalu.

Sve češći uspjesi članova Ultramaraton kluba Mazator i članova Saucony akademije trčanja, kao i brojni mladi članovi školskog uzrasta koji marljivo četiri puta tjedno treniraju na platou ispred dvorane Vijuš, samo su još jedan pokazatelj kako se u Slavonskom Brodu rađa još jedan atletski klub spreman za vrhunske rezultate.