Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 17.05.2017 07:38

Novakoviću tri pobjede, Pavlešin i Aračić u polufinalu

Proteklog vikenda sportaši kajak kanu kluba "Olimpik" su nastupali na dva natjecanja.

SLAVONSKI BROD- David Aračić i Nataly Pavlešin su u sastavu mlade reprezentacije Hrvatske, proteklog vikenda  nastupili na jakoj međunarodnoj regati u Njemačkoj (Brandenburg) gdje je nastupilo 8 ekipa, a ukupno je voženo 13 utrka.

David Aračić nastupio je u 4 dicipline i to: K-1 1000m, K-2 1000m sa partnerom Josipom Lencem te K-1 200m i K-1 5km.

Upravo u utrci kajaka dvosjeda (K-2) na 1000m ostvario je  svoj najbolji rezultat osvojivši 5. mjesto u polufinalnoj utrci sa partnerom iz KKK Hrvatska Kostajnica Josipom Lencem.

Nataly Pavlešin je nastupila u 3 dicipline i to: K-1 500m, K-1 200m i K-1 5km

Najbolji rezultat napravila je u kajaku jednosjedu na 200m gdje je ostvarila plasman u polufinale i zauzela 8. mjesto.

Inače na ovom jakom natjecanju je nastupilo čak 700 sportaša iz 70 ekipa.

U isto vrijeme je održan još jedan tradicionalni Majski turnir gradova u "gradu papira" Belišću kojem je domaćin bio KKK Belišće.

Zanimljivost je da su se Olimpikovci u čak 10 penjali na postolje.

Najuspješniji pojedinac je bio Antun Novaković sa tri pobjede i to u utrkama kajaka jednosjeda (K-1) na 500m zatim na 200m te u kajaku dvosjedu (K-2) na 200m sa partnerom Markom Lipovcem.

Osim gore spomenutih medalje su još osvojili: Antonio Pavlešin, Barbara Galetović, Nika Đukić, Luka Lipovac, Antonela Orkić, Ivona Čubrilo, Dunja Lipovac i Sara Čubrilo.

Nastup za Olimpik su zabilježili još: Jure Lipovac i Fabio Folvarek koji su osvojili 11. odnosno 6. mjesto.

Slijedi Otvoreno prvenstvo grada Zagreba i 2. kontrolno mjerenje u Zagrebu, a zatim i prvo kolo kupa Republike Hrvatske na otoku Rabu.