Naša ekipa mladih šahista uspješna na Sportskim igrama u Splitu
OBJAVLJENO: 08.08.2019 08:05

U vremenu od 4. do 8. kolovoza 2019.godine u Splitu je održana završnica Sportskih igara mladih.

SLAVONSKI BROD- Natjecanje za sudionike državne završnice “Sportskih igara mladih” u Splitu, okupilo je šahiste iz cijele Hrvatske, veliki broj budućih velemajstora. Djevojke i dječaci natjecali su se u kategorijama 2004. i 2008. godište i mlađi, a naši predstavnici iz Brodsko-posavske županije zauzeli su solidna mjesta.

U kategoriji do 15 godina dječaci, Dominik Milinković ŠK Strmac Nova Gradiška je zauzeo solidno treće mjesto u ukupnom poretku , osvojio je brončano odličje te izborio pravo sudjelovanje za međunarodnom finalu koje će se održati krajem kolovoza u Splitu. U kategoriji do 11 godina dječaci, David Martinović iz ŠK Kopanica ,Velika Kopanica, u ukupnom poretku zauzeo je četrnaesto mjesto, dok je Ivano Pejić ŠK Posavac, RUŠČICA zauzeo 18 mjesto.

U kategoriji do 11 godina djevojčice, Elizabeta Vukovac ŠK Kopanica iz Velike Kopanice u ukupnom poretku zauzela je 10 mjesto,dok je Uršula Milardić ŠK Gundici zauzela osmo mjesto. Djeci koja su u Split putovala s Matom Opačkom i roditeljima, Damir Božinović iz Splita  podijelio je odličja.