Marsonia i nakon gostovanja u Novoj Gradiški drži čvrsto vodeću poziciju na tablici
OBJAVLJENO: 09.11.2019 18:26

Minimalna pobjeda Marse golom kapetana Čanića.

SLAVONSKI BROD- Na gostovanju kod NK Sloge, NK Marsonia odnijela je pobjedu minimalnim rezultatom od 0:1 i zadržala vodeću poziciju na tablici.
Nakon lošeg prvog poluvremena, gotovo bez prigoda, u drugom poluvremenu tempo utakmice se lagano diže i ekipe počinju igrati. U 50. minuti, Sivrić izvodi korner, a kapetan Čanić glavom posprema loptu u protivničku mrežu za vodstvo Marsonije i rezultat 0:1. Prednost Marsonije se mogla povećati svega šest minuta poslije, ali vratar Sloge brani udarac Bundavice na dodavanje Mišića. U 58. minuti kapetan Marse opet se nalazi u izglednoj prilici na svega par metara od gola, ali ovaj put vratar Iveković sigurno brani vlastitu mrežu. Imala je Marsonia još jednu prigodu za povećanje vodstva, kada Jašarević u istoj akciji dva puta pogađa stativu. Do kraja utakmice i Sloga je imala svoje prilike, no rezltat se do kraja više ne mijenja i u svlačionicu se odlazi s minimalnom pobjedom Marse od 0:1.

Strijelac jedinog pogotka, kapetan Marsonije Marko Čanić, nakon utakmice rekao nam je - Najvažnije je da mi pobjeđujemo, a nije bitno tko postiže pogotke. Momčad će uvijek izbaciti nekog pojedinca, danas sam ja imao tu sreću i presudio u našu korist i jako sam sretan što sam donio sebi i svojoj ekipi tri boda. Dugo se čekao moj prvi gol u sezoni, ali je došao u pravom trenutku za nova tri boda. Znali smo da nas čeka teška utakmica jer ti županijski derbiji su uvijek pod posebnim nabojem. Protivnici idu maksimalno protiv nas, znali smo da moramo biti strpljivi i čekati svoje šanse, a onda ih i iskoristiti što smo danas i uspjeli. I dalje idemo samo utakmicu po utakmicu, kao što smo se i dogovorili na početku sezone i uz maksimalni trud i zalaganje pokušati završiti polusezonu u ovom ritmu. – kazao je Čanić.