Juniori Marse odigrali muški seniorsku utakmicu i osvojili iznenađujuća, ali i zaslužena tri boda
OBJAVLJENO: 15.05.2019 20:49

Čepin imao igru, ali je Marsa iskoristila svoje šanse.

SLAVONSKI BROD- Danas je na Stadionu uz Savu u 27. kolu 3.HNL istok NK Marsonia ugostila trećeplasirani NK Čepin i osvojila vrijedna, ali pomalo i iznenađujuća tri boda.

Iznenađujuća zato što je Marsi nedostajalo 6, 7 standardnih igrača pa su se morali „krpati“ s juniorima pa čak i kadetima. Utakmica je počela šansom gostiju već u trećoj minuti kada Memović brani udarac Bungića. Gosti su imali terensku inicijativu i svoje šanse, no Marsina mladost se držala striktno trenerovih uputa i čekala svoju priliku. U 33. minuti, Gudelj oduzima loptu, dodaje Mišiću koji pogađa za vodstvo Marse od 1:0 i tim se rezultatom odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme gosti nastavljaju s pritiskom, ali ponavlja se već viđeno. Oni svoje šanse ne koriste, a Marsa iz malobrojnih pogađa. Tako već u 57. minuti. Grgić po lijevoj strani dolazi do gola i puca, gostujući golman brani, lopta se odbija do Mišića koji pogađa za konačan rezultat od 2:0 i pobjedu Marsonije.
Pobjedu koju je izvojevala miješana ekipa sastavljena od 5 juniora, jednog kadeta i ostatka standardnih igrača. Juniori su igrali pametno, hrabro ulazili u duele, beskompromisno išli na loptu i uvelike pridonijeli konačnoj pobjedi.

Najbolji strijelac juniora koji je danas prvi put zaigrao u početnoj seniorskoj momčadi, Tvrtko Čengić, poslije utakmice nam je rekao – Zaslužena tri boda su tu. Iskreno nisam očekivao da ću igrati pošto sam prva godina juniora, a kamoli da ću se naći u početnom sastavu. Nedostajali su nam igrači, trener mi je ukazao povjerenje i ja se nadam da sam ga opravdao. Ova utakmica je dobrodošlo iskustvo za nas u juniorskim godinama. Nadam se da će se za sljedeću utakmicu neki standardni igrači vratiti, očekujemo nova tri boda i idemo dalje - kazao je Čengić.

Uz njega, u početnom sastavu Marse, danas su igrali: Memović, L. Garić, Mišić, Gudelj, Rosandić, J. Grgić, M.Dančević, Baričević, J. Letica i M. Cvitković.