Brođani na dobrotvornoj utakmici u kojoj je MNK Brod 035 odnio pobjedu protiv HMNK „Nova Gradiška“
OBJAVLJENO: 12.11.2019 08:06

Prodano 400 ulaznica, sav prihod donirat će se obitelji Jure Bogdanovića.

SLAVONSKI BROD- Sinoć je u Sportskoj dvorani Brod MNK Brod 035 ugostio HMNK Nova Gradiška u 6. kolu 2. HMNL istok i pobijedio rezultatom 6:2.
Utakmica je imala humanitarni karakter. Brođani su se rado odazvali pozivu domaćina da učestvuju u akciji pa su tribine bile lijepo popunjene. Prodano je 400 ulaznica i sav prihod od njih donirat će se obitelji tragično preminulog Jure Bogdanovića.
Što se tiče sportskog dijela utakmice, gosti su parirali domaćim igračima prvih 10-ak minuta pa čak i poveli golom Filipovića u 9. minuti. Nakon toga se redaju šanse na obje strane i utakmica se zahuktava. U jednom trenutku je proključala atmosfera na terenu, ali se vrlo brzo i smirila i ništa više nije potrebno o tome reći. Do kraja prvog poluvremena Dino Bundavica poravnava rezultat na 1:1.
Drugo poluvrijeme gledamo sasvim drugačiju utakmicu, Brođani ubacuju u višu brzinu i dominiraju. Dino je opet efikasan u 22. i 25. minuti pa je na semaforu rezultat već 3 :1 za domaće. Poslije autogola Novogradiščana, Luka Đerek povisuje rezultat na 5:1 da bi u 39. minuti Bundavica postigao svoj četvrti odn. šesti gol za Brođane. Do kraja utakmice gosti uspijevaju samo smanjiti rezultat na 6:2 preko Kurjakovića.
Na kraju ove posebne utakmice, trener Ivica Ćorluka rekao je - Danas je rezultat u drugom planu. Prije svega, od srca bih se zahvalio ovoj divnoj publici koja se u prilično velikom broju odazvala našem pozivu. Mi ćemo ovu donacijsku odn. humanitarnu priču nastaviti i protiv Futsal Dinama u petak u Kupu. Zato sve ljubitelje malog nogometa pozivam u petak u dvoranu „Vijuš“, prije svega na pravi futsal spektakl, a onda i da nastavimo ovu donacijsku priču za našeg dragog pokojnog Juru. – kazao je Ćorluka.