Bilo je napeto do posljednje minute u još jednom gradskom derbiju odbojkašica
OBJAVLJENO: 19.10.2019 18:11

Odigrano 2. kolo 1.B hrvatske odbojkaške lige- istok.

SLAVONSKI BROD- U 2. kolu 1.B HOL - skupina istok odigran je gradski derbi između ekipa OK Kolonije i OK Posavine Brod u kojem su odbojkašice Posavine pobijedile rezultatom  3:2 (21:25,20:25,25:20,25:20,17:15).

Bila je to napeta utakmica do posljednjeg boda. Iako se na samom početku i već dva odograna seta činilo da su odbojkašice Kolonije sigurne pobjednice utakmice, dogodio se obrat.

Treći i četvrti set odbojkašice Posavine preuzele su dominaciju nad igrom i izjednačile utakmicu na 2:2. Peti set protekao je u pravoj "drami" i nadmudrivanju, no na kraju s dva boda razlike, Posavina je pobijednik utakmice koja je trajala gotovo dva i pol sata.- Kada igraju dva brodska kluba nikada se ne zna tko će biti pobjednik.  Posavina Brod je ušla u utakmicu nesigurno, mlade igračice Kolonije su to iskoristle i povele 2:0. Što je utakmica više odmicala ekipa OK Posavine Brod je počela igrati sigurnije. Prijem je bio odličan a uz to  proradile su i igracice na čelu s tehničarkom Antonijom Štelcar koja je bila motor ekipe do kraja 5 seta. Iako je Kolonija imala 5 meč lopti (14:10)i nisu uspjele završiti set i utakmicu do kraja. Poraz su platile neiskusvom ali njihovo vrijeme dolazi, treba  samo raditi i bit će uspjeha. - kazao je Željko Milošević, trener OK Posavine Brod. Nakon odigrana prva dva kola seniorke OK Posavine prve su na ljestvici.  Treće kolo igra se 4. studenog protiv ekipe OK Linge.

Ovog vikenda utakmicu su odigrale i kadetkinje OK Posavine,  nova generacija na čelu s trenerom Robertom Matićem. U 1. kolu 3. lige odigrale su svoj prvi meč i pobjedile Našičanke. Sljedeći vikend igraju grupnu fazu s Kolonijom i Novom Gradiškom.