Sb portal - EBROD.net
OBJAVLJENO: 12.02.2018 18:41

18 medalja za PK Marsonia u Sarajevu

Plivački klub Marsonia je bio jedini predstavnik iz Hrvatske, a nastupao je sa 17 natjecatelja.

SLAVONSKI BROD- Plivački klub Velež iz Mostara organizirao je u subotu 10. veljače međunarodni plivački miting "1. Velež Kup" na olimpijskom bazenu Otok u Sarajevu. Nastupao je 461 natjecatelj iz 29 klubova ( BIH, Hrvatska i Srbija ).
Plivački klub Marsonia je bio jedini predstavnik iz Hrvatske, a nastupao je sa 17 natjecatelja. Osvojio je 18 medalja, od čega 5 zlata, 5 srebra i 8 bronci. Po uspješnosti na turniru zauzeo je ukupno 9. mjesto od 29. klubova.
Najuspješniji u PK Marsonia bio je s nepunih osam godina Domagoj Prpić koji je osvojio četiri medalje: tri zlata ( 50 m slobodno, 50 m leđno i 50 m leptir) i jednu broncu ( 50 m prsno ).
U konkurenciji do 13.godina Antonio Olujević osvojio je tri medalje: dva srebra ( 50 m prsno i 50 m leptir ) i jednu broncu ( 50 m prsno ).
Lucija Knežević je u kategoriji 11. i 12. godina osvojila dvije medalje: zlatnu ( 200 m leptir ) i brončanu ( 200 m leptir ) kao i Borna Vidmar koji je osvojio dvije srebrne medalje ( 100 i 200 m prsno ).